Hässleholms HSF 2007-09-30
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-09-30 kl. 18:34
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 Lag Ridhäst
Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 Ridhäst

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 Lag Ridhäst
Final Lag-DM LA
32 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Premier
Domare H: Kristina Vaissi
Domare C: MajLis JeppssonMarttorp
Domare M: Thomas Berlin
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Anna SvanbergImpuls600,00 kr29027926883771,538
 Gärds RF (7)Master - Chapman111 
2Anna HassöSon of a Bitch400,00 kr26327526480268,547
 Gärds RF (7)Kaliber - Sonnen Gold522 
3Jeanette JoelssonWinona300,00 kr27226625679467,863
 Hässleholms HSF (6)Weltman - Brilliant234 
4Ulrika FörsterChouronne160,00 kr26525925678066,667
 Trelleborgs RF (4)Cadiac - Chagall364 
5Annika TrönellSky Master160,00 kr26426425177966,581
 Torns RF (2)Spectacular Tide - Miami Springs4413 
6Gunilla StahreDanseman xx160,00 kr25226026377566,239
 Flyinge RF (1)Diaghlyphard - Moulin1153 
7Susanne PennanderValkyria160,00 kr25425025275664,615
 Trelleborgs RF (4)Regazzoni - Granit7910 
8Lotta RingwallRansome Ruby160,00 kr25125125375564,530
 Viarps K&RK (8)Rhodiamant - Michellino1288 
8PehrOlof MeijlingDream of Liberty160,00 kr25325025275564,530
 Hässleholms HSF (6)Dream of Heidelberg - Pablo10910 
 
10Madeleine OhlssonFreedom Voice xx 26222925474563,675
 Södra Sallerup (5)Belmez - Ahonoora6206 
10Helen PerssonLapoloma 24425324874563,675
 Hässleholms HSF (6)Landlord - Irco Marco18714 
12Karoline JeppssonElton 25424724174263,419
 Flyinge RF (1)Electro - Maraton71119 
13Jenny RosanderFlisa 24124725374163,333
 Färs Härads RF (3)Nactus - Jaguar21118 
14Mollis PerssonRazmus 25024224673863,077
 Gärds RF (7)Ragazzo - Dardel131317 
15Hanna BjöremarkFairflax 24224125473762,991
 Södra Sallerup (5)Feliciano - National Zenith xx20156 
16Jessica SundinAnimos Zoon 25423224773362,650
 Flyinge RF (1)Animos Hallo - Burggraaf71916 
17Elida MeitmannPapaver 24924124073062,393
 Trelleborgs RF (4)Rebel Z - Landgraf I151522 
18AnnKatrin PersdotterMoliere 24323524672461,880
 Viarps K&RK (8)Maraton - Othello191717 
18Kerstin BrusewitzDandy 24522725272461,880
 Gärds RF (7)Dardel - Windwurf172110 
20Caroline EkholmHardy 25021824170960,598
 Torns RF (2)Bellini - Chagall132719 
21Erica AnderssonDanilo 23523324070860,513
 Viarps K&RK (8)Zinsky xx - Utrillo231822 
22Anna StigwallRevanch 24822123570460,171
 Torns RF (2)Waliant - Lombard162525 
23Ida KarlssonMagnetron 23821224869859,658
 Viarps K&RK (8)Beach Boy - Urbino222814 
24Gunilla BengtssonRegina 23424221969559,402
 Flyinge RF (1)Ico Sun - Uriant241330 
25Sofie NytorpeGillbergDacapo 23222024169359,231
 Färs Härads RF (3)Trofé - Nurmi252619 
26Sara JohannessonSameo 22922523669058,974
 Södra Sallerup (5)Ulft - Mont Blanc272324 
27Susanne LangLe Bon 23122722968758,718
 Hässleholms HSF (6)Bourbon - Lagano262126 
28Nathalie JönssonMercedes Mile 22622222267057,265
 Trelleborgs RF (4)Okänd - Okänd282428 
29Kristin StombergSheraton Tzar 22021222165355,812
 Färs Härads RF (3) 292829 
30Malin DahlkvistLabolina 21419622663654,359
 Torns RF (2)Andiamo - Feliciano303127 
31Emma BjöremarkBeauty Flax 21220120762052,991
 Södra Sallerup (5)National Zenith xx - Deep Diver313031 
 AnnSofie Von GreiffencrantzAlina      
 Färs Härads RFArchipel - World Cup III    
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 Lag
8 startande lag
Domare H: Kristina Vaissi
Domare C: MajLis JeppssonMarttorp
Domare M: Thomas Berlin
 
PlatsKlubbLagnrPoäng
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Gärds RFLag 767,721
  Mollis Persson
 
   Anna SvanbergImpuls71,538 
   Anna HassöSon of a Bitch68,547 
   Mollis PerssonRazmus63,077 
   Kerstin BrusewitzDandy61,880 
2Hässleholms HSFLag 665,356
  Lena Graneskog
 
   Jeanette JoelssonWinona67,863 
   PehrOlof MeijlingDream of Liberty64,530 
   Helen PerssonLapoloma63,675 
   Susanne LangLe Bon58,718 
3Trelleborgs RFLag 464,558
  Susanne Pennander
 
   Ulrika FörsterChouronne66,667 
   Susanne PennanderValkyria64,615 
   Elida MeitmannPapaver62,393 
   Nathalie JönssonMercedes Mile57,265 
4Flyinge RFLag 164,103
  Marina Bäckström
 
   Gunilla StahreDanseman xx66,239 
   Karoline JeppssonElton63,419 
   Jessica SundinAnimos Zoon62,650 
   Gunilla BengtssonRegina59,402 
5Torns RFLag 262,450
  Carina Dahlkvist
 
   Annika TrönellSky Master66,581 
   Caroline EkholmHardy60,598 
   Anna StigwallRevanch60,171 
   Malin DahlkvistLabolina54,359 
6Viarps K&RKLag 862,308
  Anna-Katarina Frank
 
   Lotta RingwallRansome Ruby64,530 
   AnnKatrin PersdotterMoliere61,880 
   Erica AnderssonDanilo60,513 
   Ida KarlssonMagnetron59,658 
7Södra SallerupLag 561,880
  Lena Runvik
 
   Madeleine OhlssonFreedom Voice xx63,675 
   Hanna BjöremarkFairflax62,991 
   Sara JohannessonSameo58,974 
   Emma BjöremarkBeauty Flax52,991 
8Färs Härads RFLag 359,459
  Ann-Kristin Andersson
 
   Jenny RosanderFlisa63,333 
   Sofie NytorpeGillbergDacapo59,231 
   Kristin StombergSheraton Tzar55,812 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:3 Ridhäst
Förklass
26 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Premier
Domare C: Monica Pehrsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Susanne PennanderPapaver600,00 kr21321368,710
 Trelleborgs RFRebel Z - Landgraf I1 
2Lotta RingwallRansome Ruby400,00 kr21021067,742
 Viarps K&RKRhodiamant - Michellino2 
3Jeanette JoelssonWinona300,00 kr20920967,419
 Hässleholms HSFWeltman - Brilliant3 
4Susanne PennanderValkyria160,00 kr20720766,774
 Trelleborgs RFRegazzoni - Granit4 
5Sofie NytorpeGillbergDacapo160,00 kr20420465,806
 Färs Härads RFTrofé - Nurmi5 
6Annika TrönellSky Master160,00 kr20120164,839
 Torns RFSpectacular Tide - Miami Springs6 
7Anna SvanbergWinetta160,00 kr19919964,194
 Gärds RFBriar - Warrigal7 
7Caroline EkholmHardy160,00 kr19919964,194
 Torns RFBellini - Chagall7 
 
9Karoline JeppssonElton 19619663,226
 Flyinge RFElectro - Maraton9 
10Gunilla StahreDanseman xx 19219261,935
 Flyinge RFDiaghlyphard - Moulin10 
10Nathalie JönssonMercedes Mile 19219261,935
 Trelleborgs RFOkänd - Okänd10 
12Anna HassöCaramba 18918960,968
 Gärds RFCalino - Sonnen Gold xx12 
12Ulrika FörsterChouronne 18918960,968
 Trelleborgs RFCadiac - Chagall12 
12Helen PerssonLapoloma 18918960,968
 Hässleholms HSFLandlord - Irco Marco12 
15Jessica SundinAnimos Zoon 18818860,645
 Flyinge RFAnimos Hallo - Burggraaf15 
16Madeleine OhlssonFreedom Voice xx 18418459,355
 Södra SallerupBelmez - Ahonoora16 
16Hanna BjöremarkFairflax 18418459,355
 Södra SallerupFeliciano - National Zenith xx16 
18Inger BloomFabienne 18218258,710
 Gärds RFDon Schufro DVH - Trofe18 
19Jenny RosanderFlisa 18018058,065
 Färs Härads RFNactus - Jaguar19 
19AnnKatrin PersdotterMoliere 18018058,065
 Viarps K&RKMaraton - Othello19 
21Anna StigwallRevanch 17917957,742
 Torns RFWaliant - Lombard21 
22Sara JohannessonSameo 17517556,452
 Södra SallerupUlft - Mont Blanc22 
23Elin EricssonZandra 17417456,129
 Hässleholms HSFZorn - Hertigen23 
24Emma BjöremarkBeauty Flax 17017054,839
 Södra SallerupNational Zenith xx - Deep Diver24 
25Malin DahlkvistLabolina 15915951,290
 Torns RFAndiamo - Feliciano25 
 AnnSofie Von GreiffencrantzAlina    
 Färs Härads RFArchipel - World Cup III  
 
till toppen