Hässleholms HSF 2007-11-03 - 2007-11-04
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-11-05 kl. 21:35
Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Ridhäst
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.40 bed. A:1a Ridhäst Preliminär
25 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Daniel ZettermanFellini2 000,00 kr  
 Sölvesborgs RK 055,28440,65
2Royne ZettermanSpirit Magic1 600,00 kr  
 Sölvesborgs RK 054,57440,94
3Maria SjögrenTurbo1 400,00 kr  
 Ängelholms RFTurban Rose SF - Voltaire051,87441,05
4Richard IdeniusPinto1 000,00 kr  
 Märsta Ridklubb 060,18445,42
5Malin AnderssonShamane500,00 kr  
 Vinslövs RFStanford - Lester054,07446,86
 
6Camilla ÖbergMallaco   
 Helsingborgs FRKMadrigal - Anart055,58448,08
7Sara SandströmContessa   
 Tingsryds RR&KKCortus - Alme Z057,992760,12
8Lina IvarssonDream On   
 Älleköpinge RFCortez - Stretchworth Lad052,89Utg. 
9Sophia NilssonAbigail 37   
 Vinslövs RFGabriel - Azur455,02  
10Katarina PerssonAce Of Hearts   
 DagstorpsortenAs De Thurin - Anart455,35  
11Sara SandströmCoronado   
 Tingsryds RR&KKCortus - Jalisco B456,11  
12Elin SjögrenRimosa   
 Sölvesborgs RKBurggraf - Adios456,29  
13Jerzy KielbasaCocktail   
 Stävie RFCockpit - Czester xx456,30  
14Katja SöderbergDalgårds Lean   
 Hässleholms HSFLeendert - Pablo457,03  
15Richard IdeniusDuke Pil   
 Märsta Ridklubb 457,20  
16Sofia SjögrenAnne- Mon   
 Ängelholms RFEgerländer - Alpen Furst968,34  
17Charlotte WallinQuick   
 Munka Ljungby RKTrevano xx - Fantastique1070,87  
18Katarina OlofssonArvid Ford   
 DagstorpsortenStanford - Parnass1766,88  
19Sofie SvenssonCloud-Dancing   
 Gärds RFMowgli - Nice Havrais xx1975,45  
20Maud JönssonLibretto   
 Åsbo PonnyklubbLucky Light - Kronenktanich2059,37  
 Krister SvedbergSensation S   
 Flyinge RFNaurone - Indoctro    
 Helena FeukLundahlWinfield   
 Ängelholms RFManfield - Briar    
 Jerzy KielbasaTourwind   
 Stävie RFVivaldi - Cavalotti    
 Helena FeukLundahlCome On   
 Ängelholms RFCortez - Grandeur    
 Gunilla PerssonBergCatella   
 Trolleholms RFCardento - Anart    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A Preliminär
75 anmälda, 58 startande, 15 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Jill HanssonHanniball1 500,00 kr  
 Hermanstorps K&RKArtist - Nooitgedacht046,27032,92
2Royne ZettermanSpirit Magic1 000,00 kr  
 Sölvesborgs RK 051,10033,30
3Lina IvarssonDream On800,00 kr  
 Älleköpinge RFCortez - Stretchworth Lad048,77034,70
4Camilla ÖbergMallaco600,00 kr  
 Helsingborgs FRKMadrigal - Anart048,32035,54
5Emelie WinrothKlövenhöjs Shere Khan400,00 kr  
 Halmstads FKA Khan Z - Triumph051,35035,62
6Katarina PerssonAce Of Hearts   
 DagstorpsortenAs De Thurin - Anart053,17036,33
7Elin SjögrenRimosa   
 Sölvesborgs RKBurggraf - Adios051,21036,89
8Alexander ZettermanKensington T   
 Sölvesborgs RKCagliostro - Alasca052,24037,55
9Sofia SjögrenAnne- Mon   
 Ängelholms RFEgerländer - Alpen Furst050,11037,95
10Richard IdeniusKito du Chateller   
 Märsta Ridklubb 051,61040,08
11Sofia SjögrenCirca M   
 Ängelholms RFIrco Marco - Indus051,53433,23
12Amanda AnderssonSam Flb   
 Flammabyggets RKSalish - Poetic Justice046,00433,25
13Royne ZettermanEleiy   
 Sölvesborgs RK 049,78436,49
14Jennica SjöstedtGretzky   
 Östra Göinge RF 048,12438,63
15Charlotte WallinQuick   
 Munka Ljungby RKTrevano xx - Fantastique048,81440,47
 
16Rebecca GrönvallMaremma   
 Flyinge HSKFeliciano - Mowgli047,66836,98
17Elin SjögrenBrigad   
 Sölvesborgs RKBriar - Ceylon051,87838,00
18Alexander ZettermanTiger Woods   
 Sölvesborgs RK 155,28  
19Lisa GustafssonBraboy   
 Åstorpsortens RFBeach Boy - Brabant446,47  
20Maud JönssonLibretto   
 Åsbo PonnyklubbLucky Light - Kronenktanich447,18  
21Jerzy KielbasaStand In   
 Stävie RFStanford - Artist448,23  
22Maria SjögrenTurbo   
 Ängelholms RFTurban Rose SF - Voltaire448,82  
23Jenny DahlkvistCathy   
 Flyinge RFAmiral - Illum448,97  
24Michaela ErikssonCorridor   
 Gnesta RidklubbCoriano - Rapallo449,11  
25Johan HillströmCasandra   
 Djursholms RKCastor - Diamant449,54  
26Maria SjögrenBruce Lee   
 Ängelholms RFMarco Mitras - Electro449,76  
27Alexander ZettermanNo Fear   
 Sölvesborgs RK 449,91  
28Sari FarajallahCyrak   
 Vinslövs RFCardento - Robin Z450,12  
29Mikael GrevebackFlammabyggets Tussock   
 Halmstads FKTurban Rose SF - Okänd450,33  
30Sofie SvenssonCloud-Dancing   
 Gärds RFMowgli - Nice Havrais xx451,07  
31Katarina PerssonJump Away   
 DagstorpsortenCortez - Certingo xx451,17  
32Lorenzo CalabroMachiavelli   
 Vinslövs RFMagini - Stove Friend xx451,23  
33Katarina OlofssonArvid Ford   
 DagstorpsortenStanford - Parnass451,24  
34Sara NilssonOccasion C   
 Vinslövs RFJackson - Nurzeus451,53  
35Malin AnderssonShamane   
 Vinslövs RFStanford - Lester451,67  
36Sara SandströmCoronado   
 Tingsryds RR&KKCortus - Jalisco B452,46  
37Katja SöderbergDalgårds Lean   
 Hässleholms HSFLeendert - Pablo452,95  
37Sara SandströmContessa   
 Tingsryds RR&KKCortus - Alme Z452,95  
39Caroline TorstenssonLinus   
 Fjälkestads RKQuite Easy - Little Boy453,18  
40Jörgen LarssonCosmopolite S   
 Helsingborgs FRK 453,25  
41Henrik AnkarcronaChampion   
 Flyinge HSKFeliciano - Any Question453,86  
42Lorenzo CalabroCastells showman   
 Vinslövs RF 766,13  
43Zandra OhlssonContessa   
 Hässleholms HSFCortez - Lukas846,36  
44Emelie WinrothClosseau   
 Halmstads FKCardento - Any Questions849,00  
45Sophia NilssonAbigail 37   
 Vinslövs RFGabriel - Azur850,61  
46Daniel ZettermanSmilla   
 Sölvesborgs RK 851,32  
47Jennifer NorrmanElodea   
 Willands RFElectro - Kaliber853,06  
48Satu LiukkonenKleopatra KS   
 Vinslövs RFKönigin´s Sohn KS 69 - Voltaire853,34  
49Jennica SjöstedtZeb   
 Östra Göinge RF 1062,23  
50Jens PerssonLarss des Isles   
 Flyinge HSKLe Tot de Semilly - Alme1164,98  
51Frida BengtssonGoffie   
 Björbäcks RFGoldlöwe - Cromatic xx1250,82  
52Jerzy KielbasaCocktail   
 Stävie RFCockpit - Czester xx1252,55  
53Krister SvedbergSensation S   
 Flyinge RFNaurone - Indoctro1358,34  
54Peter MånssonQuisimodo   
 LaholmsortenQuite Easy - High Perch xx2453,43  
55Camilla ÖbergLeonardo   
 Helsingborgs FRKConcorde - NooitgedachtUte.   
55Sabina Johanssonelliot   
 Vinslövs RF Utg.   
55Staffan WetterströmCo-Pilot 2   
 Vinslövs RFPilots Ass - CordeUte.   
55Jörgen LarssonLiberton   
 Helsingborgs FRKElberton - TamburinUte.   
 Marcus EngströmClaudia   
 Kullabygdens RFCagliostro - Romantiker    
 Anna IngelgrenSander   
 Bollerups R&KKGrandeur - King Gotthard    
 Helena FeukLundahlWinfield   
 Ängelholms RFManfield - Briar    
 Malin AnderssonLotus L   
 Vinslövs RFLevantos II - Ganesco    
 Remigiusz WierzbowskiPart Two   
 Sölvesborgs RKCortus - Ralme Z    
 Claes BrudeforsPeri Clez   
 Halmstads FKPontus 497 - Jaguar 548    
 Daniel DalosRingo Star   
 Helsingborgs FRKPion - Edelm v Lommelhof    
 Christel WestinAndreskaStevielama   
 Halmstads FKKupido K - Topas    
 Linda SjöströmMerlin   
 Olofströms RKMagritte - Gont    
 Krister SvedbergAlfonso   
 Flyinge RFAdlantus AS - Graf Lehndorff    
 Gunilla PerssonBergCatella   
 Trolleholms RFCardento - Anart    
 Staffan WetterströmAskari   
 Vinslövs RF     
 Remigiusz WierzbowskiTechniek   
 Sölvesborgs RKCarlino - Animo    
 Camilla JohanssonOrlando   
 Ljunits-Herrestads RAnimo - Tolbert    
 Jerzy KielbasaTourwind   
 Stävie RFVivaldi - Cavalotti    
 Helena FeukLundahlCome On   
 Ängelholms RFCortez - Grandeur    
 Helena FeukLundahlAngel of Cavallini   
 Ängelholms RFWellington - Sioux de Baugy    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.30 bed. A Ridhäst Avd. B Preliminär
15 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Royne ZettermanLacky Point  
 Sölvesborgs RK 052,66
1Christoffer AdrianssonIke  
 Flyinge HSKIrco Mena - Judex xx049,87
1Jasmine SvanstömJessika  
 Vinslövs RFCardento - Pilot047,20
1Emma OlofssonLucill 8  
 Olofströms RKLandor S - Silbersee051,72
 
5Frida BengtssonClara  
 Björbäcks RFMarco Mitras - Irish Eyes xx452,30
6Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello1062,78
7Henrik RosenkvistBaloo  
 RingsjöortenCagliostro - Ganesco1250,84
7Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You1270,97
 Ylva TevellHemlock  
 Norra Gotlands RKHannibal Sacc xx - Favorit  
 Lorenzo CalabroHigh Value  
 Vinslövs RFCorland - Pomme Royal  
 Lina AnderssonDiego La Manga  
 Willands RFDiderot - Ganymed  
 Astrid AntonssonQuebec  
 Flyinge HSKQuite Easy - Robin Z  
 Remigiusz WierzbowskiIrco Dento  
 Sölvesborgs RKCardento - Irco Mena  
 Sung BelfrageTwin Keep Cool  
 Flyinge HSKCortus - Stanford  
 Lorenzo CalabroSparvöga  
 Vinslövs RFCardento - Furidant  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Ridhäst Avd. A Preliminär
106 anmälda, 94 startande, 24 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Sofia SjögrenCirca M1 000,00 kr 
 Ängelholms RFIrco Marco - Indus047,59
2Daniel DalosPolyfee K800,00 kr 
 Helsingborgs FRKPolany - Frülingstraum II048,92
3Frida BengtssonClara600,00 kr 
 Björbäcks RFMarco Mitras - Irish Eyes xx049,56
4Maud JönssonPasadena500,00 kr 
 Åsbo PonnyklubbDolomit - Ibsen049,61
5Jill HanssonHanniball300,00 kr 
 Hermanstorps K&RKArtist - Nooitgedacht049,76
6Christel WestinAndreskaStevielama  
 Halmstads FKKupido K - Topas050,64
7Jerzy KielbasaStand In  
 Stävie RFStanford - Artist050,72
8Maria SjögrenBruce Lee  
 Ängelholms RFMarco Mitras - Electro051,12
9Cathrine ClemedtsonAnna Van de Laarheide  
 Karlshamns RKOkänd - Okänd051,38
10Susanne LangLe Bon  
 Hässleholms HSFBourbon - Lagano051,59
11Jenny DahlkvistCathy  
 Flyinge RFAmiral - Illum052,54
12Jörgen LarssonCosmopolite S  
 Helsingborgs FRK 052,71
13Claes BrudeforsPeri Clez  
 Halmstads FKPontus 497 - Jaguar 548052,87
14Jasmine SvanstömJessika  
 Vinslövs RFCardento - Pilot052,91
15Satu LiukkonenErbinessa  
 Vinslövs RFStanford - Indus053,39
16Jennifer NorrmanElodea  
 Willands RFElectro - Kaliber053,45
17Sara NilssonOccasion C  
 Vinslövs RFJackson - Nurzeus053,79
18Mikael GrevebackFlammabyggets Tussock  
 Halmstads FKTurban Rose SF - Okänd054,10
19Alexander ZettermanNo Fear  
 Sölvesborgs RK 054,21
20Jennica SjöstedtGretzky  
 Östra Göinge RF 054,31
21Michaela ErikssonCorridor  
 Gnesta RidklubbCoriano - Rapallo056,28
22Ivan VasevNikki  
 Åsbo RFCortez - Everest056,36
23Elin SjögrenBrigad  
 Sölvesborgs RKBriar - Ceylon058,07
24Sari FarajallahCyrak  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z058,09
 
25Royne ZettermanEleiy  
 Sölvesborgs RK 058,15
26Daniel ZettermanSmilla  
 Sölvesborgs RK 058,34
27Henrik RosenkvistBaloo  
 RingsjöortenCagliostro - Ganesco159,27
28Anna IngelgrenCabbo sun  
 Bollerups R&KK 160,56
29Alexander ZettermanTiger Woods  
 Sölvesborgs RK 161,64
30Peter SvenssonKiss me Quick  
 Ljungby RKAcacio - Magini263,82
31Elin JohnssonOpera  
 Hässleholms HSFUrbino - Oden450,73
32Emelie WinrothClosseau  
 Halmstads FKCardento - Any Questions451,65
33Malin BrolinLollypop  
 Hässleholms HSFLemon - Caracas452,04
34Johanna NilssonMetallica  
 Sölvesborgs RKEverest - Burggraf452,08
35Sophia NilssonMunsboro Sparrow  
 Vinslövs RFokänd452,26
36Jennica SjöstedtZeb  
 Östra Göinge RF 452,30
37Monika SchallerPenny  
 Vinslövs RFArtist - Torboldt453,09
38Johanna NilssonKatefka  
 Sölvesborgs RKBurgraaf - Le Mexico453,67
39Satu LiukkonenLurton  
 Vinslövs RFAmiral - Ceylon454,63
40Satu LiukkonenPrimrose K  
 Vinslövs RFEpilot - Doppsko Valiant455,11
41Nils RoosClearwater Mill  
 Österlens RKAcacio - Lemon455,74
42Caroline TorstenssonLinus  
 Fjälkestads RKQuite Easy - Little Boy455,86
43Jenna SvenssonGaltee Mor  
 Karlshamns RKCavalier Royal - Carnival Night xx457,12
44Katarina PerssonJump Away  
 DagstorpsortenCortez - Certingo xx457,97
45Felizia BorrCatmandoo  
 Trolleholms RFCardento - Magini559,46
46Remigiusz WierzbowskiTechniek  
 Sölvesborgs RKCarlino - Animo559,74
47Alexander ZettermanKensington T  
 Sölvesborgs RKCagliostro - Alasca560,12
48Lisa GustafssonBraboy  
 Åstorpsortens RFBeach Boy - Brabant560,47
49Krister SvedbergAlfonso  
 Flyinge RFAdlantus AS - Graf Lehndorff560,76
50Sabina Johanssonelliot  
 Vinslövs RF 561,44
51Satu LiukkonenKleopatra KS  
 Vinslövs RFKönigin´s Sohn KS 69 - Voltaire562,54
52Sara SöderbergPretty Rose  
 Åstorpsortens RFTurban Rose SF - Almeto Z562,60
53Richard IdeniusKito du Chateller  
 Märsta Ridklubb 562,93
54Annette BorgströmRoland  
 Willands RFCorland - Ahorn665,63
55Ylva TevellHemlock  
 Norra Gotlands RKHannibal Sacc xx - Favorit767,50
56Monika SchallerNorma Jean  
 Vinslövs RFAram - Bordeaux770,66
57Emelie OhlssonPavarotti L  
 Åsbo PonnyklubbVoltaire - Colombo853,11
58Frida BengtssonGoffie  
 Björbäcks RFGoldlöwe - Cromatic xx854,09
59Emelie WinrothKlövenhöjs Shere Khan  
 Halmstads FKA Khan Z - Triumph857,02
60Lorenzo CalabroWilcox  
 Vinslövs RFAram KWPN 2402 - Langos858,61
61Johan HillströmCasandra  
 Djursholms RKCastor - Diamant961,74
62Sari FarajallahCharlie SM  
 Vinslövs RFRamirado - Cordelabryere962,24
63Malin AnderssonLotus L  
 Vinslövs RFLevantos II - Ganesco975,39
64Mikaela MöllbrantTumbelweed's B  
 Munka Ljungby RKAhorn - Burggraaf1063,91
65Magdalena LarssonPantani  
 Helsingborgs FRKLevantos II - Beach Boy1065,53
66Elin PerssonPaulina  
 Öresunds HSK 1065,77
67Szandra GrubitsHilton Clover  
 RingsjöortenClover Hill - Bliss1066,05
68Lorenzo CalabroCastells showman  
 Vinslövs RF 1167,13
69Karolina KielbasaBorgströmCastello  
 Stävie RFCardento - Arlekin1168,10
70Karin BrännlundChivas-H  
 RK Styringe StallPromise - Tornado1168,27
71Maria SjögrenCoktail  
 Ängelholms RFCagliostro - Voltaire1168,93
72Jeanette BlombergCompis  
 RK Styringe StallConcerto II - Loutano1169,19
73Peter SvenssonCoo Caa Choo  
 Ljungby RKCortez - Ceylon1169,76
74Vibeke Larsen EmbergsrudGrand Coeur  
 Halmstads FKCardento - Krevad1184,79
75Peter MånssonQuisimodo  
 LaholmsortenQuite Easy - High Perch xx1256,95
76Caroline EnokssonBiscaya  
 Fjälkestads RKBeach-Boy - Hertigen1257,57
77Camilla ÖbergLeonardo  
 Helsingborgs FRKConcorde - Nooitgedacht1360,43
78Hilda BergendorffPoccahontas  
 Åsbo PonnyklubbPoeme - Solid1362,12
79Vicky HansenOrion IV  
 Vinslövs RFHomero III - Barguillero X1377,47
80Zandra OhlssonContessa  
 Hässleholms HSFCortez - Lukas1464,12
81Caroline BellvikenIrish Coffee  
 Ätrabygdens RKSunset Boulevard xx - Irco Marco1480,65
82Daniel DalosRobbery  
 Helsingborgs FRKRobin Z - Hotfoot xx1568,45
83Annette ClemedtsonCadmandou de Guldenboom  
 Karlshamns RKLatus II - Caretino1569,59
84Ida BylundClever Z  
 Tollsbo RSCevin - Ferdis AS1776,60
85Vicky HansenAzim  
 Vinslövs RFConstant - Saluut2265,23
86Jörgen LarssonCordell  
 Helsingborgs FRKCagliostro - Columbus xxUte. 
86Joanna HallbergCaruso H  
 Helsingborgs FRKContender - LandgrafUte. 
86Daniel DalosTexas  
 Helsingborgs FRKMermus R - LivingstoneUte. 
86Diana HansenWatson  
 Perstorps KRKElmshorn - TorboldtUte. 
86Annija JönssonCosy Snaps  
 Råby RidklubbCardento - SpringFeverUte. 
86Jörgen LarssonLiberton  
 Helsingborgs FRKElberton - TamburinUte. 
86EvaChristin AnderssonPalencia  
 Flammabyggets RKPentagon - LandlordUtg. 
86Amanda AnderssonSam Flb  
 Flammabyggets RKSalish - Poetic JusticeUte. 
86Daniel DalosRingo Star  
 Helsingborgs FRKPion - Edelm v LommelhofUtg. 
 Anna DalenRobella  
 Hässleholms HSFRobin Z - Othello  
 Emmy KarlssonLucky One  
 Tingsryds RR&KKRebel Z - Little Boy  
 Jannie KlasenMelison  
 Halmstads FKZeppelin - Nostradamus SF  
 Anna IngelgrenSander  
 Bollerups R&KKGrandeur - King Gotthard  
 Helena FeukLundahlAngel of Cavallini  
 Ängelholms RFWellington - Sioux de Baugy  
 Camilla JohanssonOrlando  
 Ljunits-Herrestads RAnimo - Tolbert  
 Linda SjöströmMerlin  
 Olofströms RKMagritte - Gont  
 Maria NordinCandy  
 Skogslottens RFCalimero - Agent  
 Jonna OhlanderJuanita  
 Gärds RFLucky Light - Argentan  
 Sara CarlssonLarten  
 Tingsryds RR&KKLatinus - Topas-13  
 Marcus EngströmClaudia  
 Kullabygdens RFCagliostro - Romantiker  
 Cathrine ClemedtsonBruno  
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.20 bed. A Ridhäst Avd. B Preliminär
52 anmälda, 43 startande, 11 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Jasmine SvanstömUsnova  
 Vinslövs RFAhorn - Eksteien064,62
1Frida NilssonShaman  
 Kullabygdens RFBandit - Good Future064,01
1Martina GustafssonCorrect  
 Vinslövs RFCortus - Opius062,77
1Carina WettemarkBells  
 Gärds RFKing Marco - Grants xx065,99
1Jörgen LarssonUltimo  
 Helsingborgs FRK 063,38
6Royne ZettermanLacky Point  
 Sölvesborgs RK 169,44
6Krister SvedbergErik S  
 Flyinge RFCardento - Robin Z169,40
6Alexander ZettermanCalana  
 Sölvesborgs RK 167,70
6Henrik AnkarcronaSpitfire - W  
 Flyinge HSKSolos Landtinus - Romano167,54
6Emma OlofssonLucill 8  
 Olofströms RKLandor S - Silbersee169,54
6Åsa JönssonFighter SM  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Highlander167,20
6Royne ZettermanEdgar  
 Sölvesborgs RK 169,27
6Henrik RosenkvistMalcom M  
 RingsjöortenCampari M - Ganesco168,87
 
14Alexander ZettermanHigh Jammi  
 Sölvesborgs RK 271,64
14Claes BrudeforsVelita  
 Halmstads FKElmshorn - Good Will271,23
14Christina LundinFernet af Kreffe  
 RK Styringe StallCampari M - Electro272,20
14Sung BelfrageTwin Keep Cool  
 Flyinge HSKCortus - Stanford271,06
14Nils RoosVuroos  
 Österlens RKNo Limit - Lancelot272,74
19Satu LiukkonenMill'S Dainty  
 Vinslövs RFIrco Mena - Moulin xx466,82
19Jörgen LarssonFrancis Bean  
 Helsingborgs FRKAerline H - Beach Boy466,78
19Magdalena LarssonSimona Cable  
 Helsingborgs FRKManfield - Starry Night xx466,36
19Satu LiukkonenAlalippa  
 Vinslövs RFAerlineH - Karlsdal464,43
19Sofie SvenssonErb-Free  
 Gärds RFPlatini - Golden Profit xx464,98
19Camilla GustavssonIm Catalike  
 Älleköpinge RFCorlando - I Love You466,50
25Emelie SonessonCarmenzita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello567,74
25Emma LarssonRakel  
 Willands RFQuite Easy - Robin Z568,98
25Lorenzo CalabroBally B  
 Vinslövs RFAs du Turin - Helwan570,97
28Emellie LinneussonLudwina II  
 RK Styringe StallOmer Du Forbot - Ekstein674,59
28Marcus EngströmLitzie Reviére  
 Kullabygdens RFAlmeto Z - Mowgli671,90
28Nils RoosVeramie V  
 Österlens RKIndoctro - Animo671,72
31Mikael GrevebackFighter  
 Halmstads FKAlasca - Contago775,57
32Magnus MagnussonZargazzo  
 Fjälkestads RKRagazzo - Solid880,11
32Satu LiukkonenLady Soul  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z865,39
34Ivan VasevLupus B  
 Åsbo RFLaurin - Pas de Soul xx1071,93
35Lorenzo CalabroHigh Value  
 Vinslövs RFCorland - Pomme Royal1176,19
36Sara ThorenVoyant C  
 Halmstads FKIrcolando - Calypso1263,81
36Josefin HanssonJonny be Good  
 Åsbo PonnyklubbQuite Easy - Castor1263,40
38Remigiusz WierzbowskiIrco Dento  
 Sölvesborgs RKCardento - Irco Mena1370,36
38Christoffer AdrianssonIke  
 Flyinge HSKIrco Mena - Judex xx1383,85
40Lorenzo CalabroSparvöga  
 Vinslövs RFCardento - Furidant1473,08
40Kajsa MalmströmVivaldi  
 Ödåkra RSHaarlem - Wolfgang1474,27
42Anna IngelgrenRandall Boy  
 Bollerups R&KKRobin Z - Step Together1770,17
43Amanda AnderssonCortex  
 Flammabyggets RKCortus 920 - Ceylon2792,94
 Ivan VasevNabucco  
 Åsbo RFLavirco - Chapman  
 Richard IdeniusUtwo  
 Märsta Ridklubb   
 Ylva TevellPaddington  
 Norra Gotlands RKBold Irish - Okänd  
 Astrid AntonssonQuebec  
 Flyinge HSKQuite Easy - Robin Z  
 Sofie JönssonInDuplo PWR  
 Willands RFIndoctro - Mowgli  
 Katja SöderbergClaudia  
 Hässleholms HSFCardento - Chirac  
 Lina AnderssonDiego La Manga  
 Willands RFDiderot - Ganymed  
 Helena FeukLundahlUp To Date  
 Ängelholms RFElmshorn - Indoctro  
 Emma WeiterWilliam  
 Hässleholms HSFPomme Royal - Stanford  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A Preliminär
61 anmälda, 53 startande, 14 placerade
Premier
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Sophia NilssonMunsboro Sparrow800,00 kr  
 Vinslövs RFokänd044,87025,08
2Satu LiukkonenErbinessa600,00 kr  
 Vinslövs RFStanford - Indus042,77025,16
3Elin JohnssonOpera400,00 kr  
 Hässleholms HSFUrbino - Oden043,93026,68
4Peter SvenssonCoo Caa Choo300,00 kr  
 Ljungby RKCortez - Ceylon047,81026,72
5Joanna HallbergCaruso H250,00 kr  
 Helsingborgs FRKContender - Landgraf045,78027,27
6Johanna NilssonMetallica   
 Sölvesborgs RKEverest - Burggraf045,87027,35
7Vicky HansenOrion IV   
 Vinslövs RFHomero III - Barguillero X045,15027,61
8Peter SvenssonKiss me Quick   
 Ljungby RKAcacio - Magini044,31027,68
9Annette BorgströmRoland   
 Willands RFCorland - Ahorn048,27027,72
10Cathrine ClemedtsonAnna Van de Laarheide   
 Karlshamns RKOkänd - Okänd049,19027,97
11Annette ClemedtsonCadmandou de Guldenboom   
 Karlshamns RKLatus II - Caretino043,72028,08
12Nils RoosClearwater Mill   
 Österlens RKAcacio - Lemon046,47028,57
13Felizia BorrCatmandoo   
 Trolleholms RFCardento - Magini048,68028,91
14Anna IngelgrenCabbo sun   
 Bollerups R&KK 047,87032,27
 
15EvaChristin AnderssonPalencia   
 Flammabyggets RKPentagon - Landlord046,53032,87
16Satu LiukkonenLurton   
 Vinslövs RFAmiral - Ceylon046,82033,02
17Sara CarlssonLarten   
 Tingsryds RR&KKLatinus - Topas-13046,84033,10
18Christel PerssonPeps   
 Vinslövs RFCalino - Mowgli048,68034,48
19Sara SöderbergPretty Rose   
 Åstorpsortens RFTurban Rose SF - Almeto Z046,44036,59
20Henrik RosenkvistMalcom M   
 RingsjöortenCampari M - Ganesco046,72036,91
21Karin BrännlundChivas-H   
 RK Styringe StallPromise - Tornado046,89427,95
22Malin BrolinLollypop   
 Hässleholms HSFLemon - Caracas045,72428,86
23Annija JönssonCosy Snaps   
 Råby RidklubbCardento - SpringFever046,93429,12
24Jeanette BlombergCompis   
 RK Styringe StallConcerto II - Loutano048,43430,47
25Satu LiukkonenPrimrose K   
 Vinslövs RFEpilot - Doppsko Valiant047,51430,81
26Caroline BellvikenIrish Coffee   
 Ätrabygdens RKSunset Boulevard xx - Irco Marco047,38433,31
27Vibeke Larsen EmbergsrudGrand Coeur   
 Halmstads FKCardento - Krevad047,10850,82
28Monika SchallerNorma Jean   
 Vinslövs RFAram - Bordeaux048,271052,96
29Maria SjögrenCoktail   
 Ängelholms RFCagliostro - Voltaire048,491339,86
30Emma LarssonRakel   
 Willands RFQuite Easy - Robin Z047,43Ute. 
31Monika SchallerPenny   
 Vinslövs RFArtist - Torboldt441,47  
32Jenna SvenssonGaltee Mor   
 Karlshamns RKCavalier Royal - Carnival Night xx442,50  
33Josefin EmitslöfMarius de Ley   
 Östra Göinge RFKing Marco - Racot443,29  
34Frida NilssonShaman   
 Kullabygdens RFBandit - Good Future443,53  
35Magdalena LarssonPantani   
 Helsingborgs FRKLevantos II - Beach Boy444,94  
36Emelie OhlssonPavarotti L   
 Åsbo PonnyklubbVoltaire - Colombo445,95  
37Susanne LangLe Bon   
 Hässleholms HSFBourbon - Lagano446,07  
38Mikaela MöllbrantTumbelweed's B   
 Munka Ljungby RKAhorn - Burggraaf448,22  
39Ida BylundClever Z   
 Tollsbo RSCevin - Ferdis AS448,57  
40Sabina JohanssonKloseau   
 Vinslövs RFFabrion - Mucho Pride658,85  
41Daniel DalosRobbery   
 Helsingborgs FRKRobin Z - Hotfoot xx760,36  
42Daniel DalosPolyfee K   
 Helsingborgs FRKPolany - Frülingstraum II843,37  
43Caroline EnokssonBiscaya   
 Fjälkestads RKBeach-Boy - Hertigen856,30  
44Pernilla SjöströmZebuhlon   
 Åsbo PonnyklubbCollin - Parant1162,19  
45Sari FarajallahCharlie SM   
 Vinslövs RFRamirado - Cordelabryere1244,04  
46Vicky HansenAzim   
 Vinslövs RFConstant - Saluut1561,58  
47Annemi TörnqvistCordell   
 Björbäcks RFCagliostro - Columbus xxUte.   
47Diana HansenEmilia   
 Perstorps KRKCardento - CaratUte.   
47Hilda BergendorffPoccahontas   
 Åsbo PonnyklubbPoeme - SolidUte.   
47Daniel DalosTexas   
 Helsingborgs FRKMermus R - LivingstoneUte.   
47Szandra GrubitsHilton Clover   
 RingsjöortenClover Hill - BlissUte.   
47Diana HansenWatson   
 Perstorps KRKElmshorn - TorboldtUte.   
47Maria NordinCandy   
 Skogslottens RFCalimero - AgentUte.   
 Cathrine ClemedtsonBruno   
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx    
 Anna DickssonAllright   
 Flyinge HSKUskudar des Malais - Colombo    
 Jonna OhlanderJuanita   
 Gärds RFLucky Light - Argentan    
 Erika MattssonSurviver Girl   
 Mörrums RFCardento - Robin Z    
 Ylva TevellHemlock   
 Norra Gotlands RKHannibal Sacc xx - Favorit    
 Emmy KarlssonLucky One   
 Tingsryds RR&KKRebel Z - Little Boy    
 Anna DalenRobella   
 Hässleholms HSFRobin Z - Othello    
 Jannie KlasenMelison   
 Halmstads FKZeppelin - Nostradamus SF    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Ridhäst Avd. B Preliminär
37 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Line HolmsenEasy Girl  
 Gärds RFQuite Easy - Bonaparte048,15
1Marcus EngströmLitzie Reviére  
 Kullabygdens RFAlmeto Z - Mowgli049,00
1Krister SvedbergErik S  
 Flyinge RFCardento - Robin Z047,19
1Åsa JönssonFighter SM  
 Sölvesborgs RKFeliciano - Highlander046,61
1Magdalena LarssonSimona Cable  
 Helsingborgs FRKManfield - Starry Night xx047,15
1Magnus MagnussonZargazzo  
 Fjälkestads RKRagazzo - Solid048,69
1Satu LiukkonenAlalippa  
 Vinslövs RFAerlineH - Karlsdal048,23
1Carina WettemarkBells  
 Gärds RFKing Marco - Grants xx047,20
1Jörgen LarssonFrancis Bean  
 Helsingborgs FRKAerline H - Beach Boy045,16
1Sofie SvenssonErb-Free  
 Gärds RFPlatini - Golden Profit xx042,73
1Claes BrudeforsVelita  
 Halmstads FKElmshorn - Good Will046,92
1Kajsa MalmströmVivaldi  
 Ödåkra RSHaarlem - Wolfgang049,83
1Mikael GrevebackFighter  
 Halmstads FKAlasca - Contago049,69
1Jasmine SvanstömUsnova  
 Vinslövs RFAhorn - Eksteien045,45
1Josefin HanssonJonny be Good  
 Åsbo PonnyklubbQuite Easy - Castor046,72
1Elin JohnssonEzzi SH  
 Hässleholms HSFEverest - Robin Z048,57
1Anna IngelgrenRandall Boy  
 Bollerups R&KKRobin Z - Step Together048,49
1Ivan VasevLupus B  
 Åsbo RFLaurin - Pas de Soul xx049,17
1Nils RoosVuroos  
 Österlens RKNo Limit - Lancelot049,43
1Christina LundinFernet af Kreffe  
 RK Styringe StallCampari M - Electro046,14
1Satu LiukkonenMill'S Dainty  
 Vinslövs RFIrco Mena - Moulin xx047,92
 
22Satu LiukkonenLady Soul  
 Vinslövs RFCardento - Robin Z449,23
22Nils RoosVeramie V  
 Österlens RKIndoctro - Animo451,66
22Amanda AnderssonCortex  
 Flammabyggets RKCortus 920 - Ceylon446,87
22Sara ThorenVoyant C  
 Halmstads FKIrcolando - Calypso447,97
22Emellie LinneussonLudwina II  
 RK Styringe StallOmer Du Forbot - Ekstein447,04
27Marie Tufvessonparma  
 Åstorpsortens RF 848,34
27Emma WeiterWilliam  
 Hässleholms HSFPomme Royal - Stanford849,56
29sara ThorsellFeronia  
   1059,28
 Richard IdeniusUtwo  
 Märsta Ridklubb   
 Ivan VasevNabucco  
 Åsbo RFLavirco - Chapman  
 Helena FeukLundahlUp To Date  
 Ängelholms RFElmshorn - Indoctro  
 Christina LundinIrmeline  
 RK Styringe StallIrco Mena - Acapulco Gold  
 Ylva TevellPaddington  
 Norra Gotlands RKBold Irish - Okänd  
 Katja SöderbergClaudia  
 Hässleholms HSFCardento - Chirac  
 Sofie JönssonInDuplo PWR  
 Willands RFIndoctro - Mowgli  
 Helena FeukLundahlMoonlight  
 Ängelholms RFManfield - Bold Irish  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A Preliminär
66 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Lisa OttossonDrumrue Jane   
 Flammabyggets RKBallinvella xx - Odin xx067,81027,34
1Malin JosefssonFilippa   
 Fjälkestads RKFeliciano - Rocky059,58027,34
3Anja GrönvallCantina West   
 Helsingborgs FRKCagliostro - Voltaire067,16030,29
4Amanda RåsbergAppolinaire   
 Östra Göinge RFAthlet Z - Cantus073,61031,60
5Jörgen LarssonCreme de la Creme   
 Helsingborgs FRKCardento - Gourmet067,44032,02
6Heidi LindMr. Floyd   
 Munka Ljungby RKOkänd - Okänd071,57032,81
7Carita MagnussonTitana   
 Frosta RFokänd071,21033,08
8Sofia CarlsenNext Mail   
 Helsingborgs FRKCastor - Almé066,80432,36
9Lena EmilssonNougat   
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska068,99437,67
10Monika SchallerNorma Jean   
 Vinslövs RFAram - Bordeaux072,30440,34
 
11Karolin NordinVolturna   
 Gärds RFVolturno - Daimyo xx062,30755,46
12Susanne LangLe Bon   
 Hässleholms HSFBourbon - Lagano069,64Utg. 
13Gisela TofeldtBella Donna   
 Östra Göinge RFBriar - Ganesco462,82  
14Carita MagnussonSpice Girl   
 Frosta RFHomosassa xx - Burggraaf463,33  
15Patricia AhlinHepito   
 Osbyortens RFMowgli - cosmos **464,87  
16Karin StrömgrenFlax   
 Troentorps RKLavirco - Anart466,87  
17Stina ElanderAtlas   
 Halmstads FKLandadel - Ibrahim467,64  
18Cecilia LiedmanFlipper   
 Glimma RFAmigo - Ismir473,04  
19Madeleine NilssonMagneton   
 Helsingborgs FRKCamaro M - Maraton581,96  
20Caroline EnokssonBiscaya   
 Fjälkestads RKBeach-Boy - Hertigen865,05  
21Annette ClemedtsonGolden Fleece   
 Karlshamns RKCorall - Feliciano867,15  
22Ida BylundClever Z   
 Tollsbo RSCevin - Ferdis AS868,85  
23Martina GustavssonChamell   
  Hubertus - Pajazzo1263,20  
24Anna DalenRobella   
 Hässleholms HSFRobin Z - Othello1269,18  
25Thomas LaszloA Real Diamond   
 RingsjöortenGuido - King of Diamonds1272,25  
26JennyAnn BengtssonTantalizer   
 Hässleholms HSFJulio Mariner - Feinbrand1380,77  
27Camilla ÖbergToys Bally Z   
 Helsingborgs FRKRobin Z - Irco Marco23104,52  
28Jonna NilssonCampiro   
 Vinslövs RFCampari M - Herkules24107,91  
29sofia carlssonSimply The Best   
  Cagliostro - Almeto ZUte.   
29Emma LennartssonSchatzli   
 Fylleskogs RFRobin Z - Hills DoubleUte.   
29Lina ThellMorgana   
 Trolleholms RFNactus 854 - Portos 402Utg.   
29Caroline UgglesjöSon of a Key   
 LaholmsortenEighty Eight Keys - MuslinUte.   
29Christer EricssonAmorina   
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xxUte.   
29Cathrine ClemedtsonBruno   
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xxUte.   
29Frida MolinCruiser   
 Östra Göinge RFCruising - Diamond LadUte.   
29Emelie SonessonAmazing Grace   
 Fjälkestads RKAerline H - MaratonUte.   
29Terese WulffDominique   
 Össjö HSBeach Boy - Robin ZUte.   
29Magdalena KautskyMateus   
 Sölvesborgs RKMaraton - BrabantUte.   
29Maud JönssonBusa   
 Åsbo PonnyklubbBillion xx - Roi SoleilUte.   
 Alexandra LundsbergMiss Flurrie   
 Röinge Ridklubb     
 Elin JohnssonChallenge   
       
 Cathrine ClemedtsonBruno   
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx    
 Lisa SvenssonLindros Siluette   
 Råby RidklubbTrofe - Hubertus    
 Hanna BergQuite a Lady   
 Vinslövs RFQuite Easy - Dalby Jaguar xx    
 Hanna OlssonCalypso   
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo    
 Brian McCullaghCosta MB   
 Kullabygdens RFLandlord - Cor de la Bryere    
 Line HolmsenEasy Girl   
 Gärds RFQuite Easy - Bonaparte    
 Ida ÅkerlundMadicken   
 Flyinge HSKMagritte - Krocket    
 Petra ErlandssonFrancois   
 Älleköpinge RFInforman 6 - Synefon    
 Alexandra LundsbergCarmelita   
 Röinge Ridklubb     
 Martina JönssonChantal   
 Willands RFCelvin - World Star    
 Lin PerssonYumni   
 Ystad RidklubbDonnerfly - Brabant    
 Sari FarajallahCharlie SM   
 Vinslövs RFRamirado - Cordelabryere    
 Louise EekLa Garonne   
 Ängelholms RFDancer Boy - Möllans Alert    
 Matilda NilssonNando   
 Gärds RFHofnar - Rex Magna    
 Hanne JupenStark Reality   
 Frosta RFCircus Light - -    
 Emelie MårtenssonMarynja   
 LaholmsortenTamburin - Rockad    
 Caroline GranhallKnight of Song xx   
 Karlshamns RKSongline xx - Recon Token xx    
 Emma LarssonRakel   
 Willands RFQuite Easy - Robin Z    
 André WernerssonKennedy   
 RingsjöortenBellini 817 - Donauwind    
 Hanna BergWoolstone Lad   
 Vinslövs RFokänd    
 Sara HessboPirat Loca   
 Gärds RFPentagon - Windwurf    
 Alexandra QuickNieburg   
 Hässleholms HSF     
 Elin JohnssonOpera   
 Hässleholms HSFUrbino - Oden    
 Henrik CarlsenA Pri   
 Helsingborgs FRKBögegårdens Capello - Picasso    
 Heidi LindBozzanova   
 Munka Ljungby RKRocky - Bonaparte    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Ridhäst Avd. B Preliminär
35 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Tommy SteenHigh Lander  
 Helsingborgs FRK 069,16
1Marie Tufvessonparma  
 Åstorpsortens RF 070,03
1Louise OlssonViadra  
 Lunds Civila RF 065,93
1Sofie SvenssonErb-Free  
 Gärds RFPlatini - Golden Profit xx067,21
1Cecilia SvenssonIrco Mega  
 Gärds RFIrco Mena 763 - Mowgli 637069,77
1Samuel SvenssonStirling  
 Fjälkestads RKPlatini VDL - Conte065,65
1Martina GustafssonCorrect  
 Vinslövs RFCortus - Opius067,14
1Ivan VasevBliss Spelä  
 Åsbo RFAcacio - Lemon067,90
 
9Jessica OhlinPhuria  
 Gärds RFStanford 687 - Cortus 920465,00
9Charlotte WallinMelka  
 Munka Ljungby RKFeliciano - Maximus468,31
9Emellie LinneussonLudwina II  
 RK Styringe StallOmer Du Forbot - Ekstein459,05
12Therese HenrikssonUlando  
 Kullabygdens RFCorland - Ahorn Z875,73
12Sandra PalmQuinncy Fire S  
 Ljungby RKQuite Easy - Landlord867,23
12Anneli Sjöholm BergströmNikita  
 Gärds RFPrestige VDL - National Zenith xx861,74
15Camilla ÖbergQuite Famous  
 Helsingborgs FRKQuite Easy - Maraton1269,20
16Emma WeiterWilliam  
 Hässleholms HSFPomme Royal - Stanford1667,55
17Reeni SonessonDolcevita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello2686,98
 sara ThorsellFeronia  
     
 Mathilda BergTopflight  
 Vinslövs RFPriolo - Gone West  
 Karolina KarlssonQuilo  
 Ljungby RKQuite Easy - Castello  
 Emma OdervallIrco Jippe  
 Karlshamns RK   
 Maja BergmanCalinka  
 Trolleholms RFLe Mans - Maximus  
 Astrid AntonssonSpirit Of Love  
 Flyinge HSKQuite Easy - Caletto I  
 Annette KarlssonOpal Q  
 Ängelholms RFHaydn - Leonardo II  
 Karoline JohanssonEasy Dor  
 LaholmsortenQuite Easy - Okänd  
 Malin GabrielssonMarichello  
 Vellinge HSFCardento - Maraton  
 Camilla SjöqvistLiberty Marco SN  
 Karlshamns RKLast Liberty - Irco Marco  
 Johanna KarlssonCortina  
 Fylleskogs RFPans Kardinal 781 - Stanford 687  
 Johanna EklundSkywalker  
 Hässleholms HSFLipton - Labrador  
 Therese JohanssonKing Cool  
 Ljungby RKElectro - Ralme Z  
 Elin JohnssonEzzi SH  
 Hässleholms HSFEverest - Robin Z  
 Satu LiukkonenAltona Sara  
 Vinslövs RFLancetto - Liman XX  
 Therese RavanderFort  
 Trolleholms RFFavoritas - Pamir  
 Jenna SvenssonGoldy  
 Karlshamns RKGolden Deister - Itaxerxes  
 Annette LantzAl a Divina  
 Trolleholms RFDardel - Epson  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A Preliminär
110 anmälda, 84 startande, 21 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
 Therese JohanssonKing Cool   
 Ljungby RKElectro - Ralme Z    
 Karin LundholmToys Bally Z   
 Helsingborgs FRK     
1Lisa OttossonDrumrue Jane   
 Flammabyggets RKBallinvella xx - Odin xx060,59018,45
2Anja GrönvallCantina West   
 Helsingborgs FRKCagliostro - Voltaire058,41018,84
3Malin JosefssonFilippa   
 Fjälkestads RKFeliciano - Rocky052,90020,62
4Heidi LindBozzanova   
 Munka Ljungby RKRocky - Bonaparte060,13020,74
5Caroline EnokssonBiscaya   
 Fjälkestads RKBeach-Boy - Hertigen058,20021,51
6Sofia CarlsenNext Mail   
 Helsingborgs FRKCastor - Almé064,23022,31
7Caroline DahlZalmiack   
 Östra Göinge RFSack - Indus051,63022,33
8Lena EmilssonNougat   
 Eslövs RidklubbFeliciano - Nebraska058,46022,41
9Madeleine NilssonMagneton   
 Helsingborgs FRKCamaro M - Maraton065,57022,66
10Carita MagnussonTitana   
 Frosta RFokänd057,69023,60
11JennyAnn BengtssonTantalizer   
 Hässleholms HSFJulio Mariner - Feinbrand059,04023,69
12Emelie BergströmMoliere   
 Helsingborgs FRKMajim G - Voltaire055,04023,71
13Helena LundgrenNova   
 Dalby RFBellini - Utrillo058,18023,95
14Maud JönssonBusa   
 Åsbo PonnyklubbBillion xx - Roi Soleil054,75025,12
15Cathrine ClemedtsonBruno   
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx063,41025,84
16Fia RüdénLautrec   
 Helsingborgs FRKElectro - Krocket057,70025,91
17Emilie SellmanAlpens Bumerang   
 Askeröds RFAlpen Fürst - Zorro Hannover055,71026,98
18Hanna BergQuite a Lady   
 Vinslövs RFQuite Easy - Dalby Jaguar xx061,54027,61
19Sofia LorénExotica   
 Ängelholms RFAlmondo - Good Future064,12028,53
20Hanna OlssonCalypso   
 Sölvesborgs RKWildvogel xx - Utrillo063,22031,30
21Lina ThellMorgana   
 Trolleholms RFNactus 854 - Portos 402060,90035,36
 
22Heidi LindMr. Floyd   
 Munka Ljungby RKOkänd - Okänd059,53421,25
23Matilda StigssonKalinka   
 Fjälkestads RKRambo 910 - Kaliber 574064,51424,79
24Emmie SchyttbergKalimera   
 Hässleholms HSFRocky - Ralme Z059,84428,44
25Lisa SvenssonLindros Siluette   
 Råby RidklubbTrofe - Hubertus054,85823,20
26Caroline UgglesjöSon of a Key   
 LaholmsortenEighty Eight Keys - Muslin048,62Ute. 
27Hanne JupenStark Reality   
 Frosta RFCircus Light - -453,88  
28Annie PetterssonQuax 12   
 Hässleholms HSFQuilot - Simply455,12  
29Jonna NilssonCampiro   
 Vinslövs RFCampari M - Herkules456,06  
30Annette ClemedtsonGolden Fleece   
 Karlshamns RKCorall - Feliciano456,30  
31Patricia AhlinHepito   
 Osbyortens RFMowgli - cosmos **456,43  
32Louise EekLa Garonne   
 Ängelholms RFDancer Boy - Möllans Alert456,83  
33Gabriella GustafssonDaikiri   
 Willands RF 457,11  
34Stina ElanderAtlas   
 Halmstads FKLandadel - Ibrahim457,82  
35Henrik CarlsenA Pri   
 Helsingborgs FRKBögegårdens Capello - Picasso458,98  
36Cecilia LiedmanFlipper   
 Glimma RFAmigo - Ismir459,03  
37Sanna AsklundCalidas   
 Björbäcks RFCaletto III - Lavallo459,69  
38Line HolmsenEasy Girl   
 Gärds RFQuite Easy - Bonaparte459,71  
39Villemo WibergPandora   
 Troentorps RKAngard - Ceylon460,72  
40Carita MagnussonSpice Girl   
 Frosta RFHomosassa xx - Burggraaf461,30  
41Sara NilssonTini Top   
 Vinslövs RF 461,50  
42Emma LennartssonSchatzli   
 Fylleskogs RFRobin Z - Hills Double461,76  
43Hanna BergWoolstone Lad   
 Vinslövs RFokänd462,00  
44Emelie SonessonAmazing Grace   
 Fjälkestads RKAerline H - Maraton462,17  
45Lina KristenssonOphera   
 Frosta RFOpius - Herkules462,40  
46Matilda NilssonNando   
 Gärds RFHofnar - Rex Magna469,64  
47Lena MåneschiöldBad Boy   
 Flyinge HSKBeach Boy - Gourmet572,26  
48Karolin NordinVolturna   
 Gärds RFVolturno - Daimyo xx855,79  
49Martina KarlssonGoldfire II   
 Östra Göinge RFGolfstrom II - Sonnenstrahl856,04  
50Lovisa AuneFamous Grouse   
 Helsingborgs FRKTurban Rose SF857,06  
51André WernerssonKennedy   
 RingsjöortenBellini 817 - Donauwind859,13  
52Ida BylundClever Z   
 Tollsbo RSCevin - Ferdis AS859,50  
53sara ThorsellFeronia   
   859,58  
54Agnes JohanssonO`Neill   
 Vinslövs RF 859,61  
55Angelica BjerleTracey   
 Perstorps KRKCortus - Svenör xx863,81  
56Terese WulffDominique   
 Össjö HSBeach Boy - Robin Z864,04  
57Minna SlotthedenBillicane   
 Caprifolens VKBellini - Rebell Fortuna xx868,86  
58Karin LundholmToys Bally Z   
 Helsingborgs FRKRobin Z - Irco Marco870,40  
59Jessica AnderssonLanzelotta   
 Ljungby RK 971,57  
60anna hilburDon Diego   
  De la Gardie - Excall972,30  
61Sofie OlofssonMiss Nicole   
 Gärds RFLabrador - Bordeaux972,44  
62Frida MolinCruiser   
 Östra Göinge RFCruising - Diamond Lad974,48  
63Lina KristenssonGlen Andrews   
 Frosta RFCaerwent - Atlantic Boy1271,00  
64Christer EricssonAmorina   
 Hässleholms HSFManfield - Eighty Eight Keys xx1283,55  
65Daniella WennströmBeloni E   
 Björbäcks RFBellini - Irco Marco1374,68  
66Rebecca ArnessonKarpe Diem   
 Älmhult LinnebygdenLandlord - Underworld xx1478,66  
67Caroline GranhallKnight of Song xx   
 Karlshamns RKSongline xx - Recon Token xx1661,01  
68Karin StrömgrenFlax   
 Troentorps RKLavirco - Anart1788,38  
69Sophie LjunggrenBatman   
 Willands RFKillian - Othello1981,16  
70Moa MolinTitanic   
 Vinslövs RF 2068,41  
71Linn BenlowJocke   
 Kristianstad RSWalör - Brabant2174,75  
72Alexandra LundsbergCarmelita   
 Röinge Ridklubb 2485,20  
73Jenny RedboAkylles   
   Ute.   
73Sara NilssonEaster Kellar   
 Vinslövs RF Ute.   
73Lina LozellEgon   
 Hässleholms HSF Utg.   
73Caroline NilssonOllies Prince of Wales   
 Östra Göinge RFGlansevin Gadabout RW 80 - Magini 695Ute.   
73Save SchröderLahoobah   
 Helsingborgs FRKAl Badr - In FijarUte.   
73Linn EvertssonBögelys No Question   
 Hässleholms HSFContinue - LimelightUte.   
73Lina AnderssonChamell   
 Willands RFHubertus - PajazzoUtg.   
73Veronica KronvallDario Campoetto   
 Röinge RidklubbinformantUtg.   
73Ida ÅkerlundMadicken   
 Flyinge HSKMagritte - KrocketUte.   
73Carolina DulowMiss Chanell   
 Kullabygdens RFCortez - Aragon xxUte.   
 Gisela TofeldtBella Donna   
 Östra Göinge RFBriar - Ganesco    
 Alexandra LundsbergMiss Flurrie   
 Röinge Ridklubb     
 Cathrine ClemedtsonBruno   
 Karlshamns RKBamaco Louvo - Presto xx    
 Karin MöllerströmGitano Z   
 Ängelholms RFGottwald - Goldschatz    
 Magdalena KautskyMateus   
 Sölvesborgs RKMaraton - Brabant    
 Anna EspgårdWanda   
 Askeröds RFExcall - Monaco    
 Jill AnderssonGrand Matte   
 Karlshamns RKGrandsudan - Gibraltar    
 Lin PerssonYumni   
 Ystad RidklubbDonnerfly - Brabant    
 Cynthia BrennemanOsira I   
 Vinslövs RFClaudio's son - Coriano    
 Elisabeth CarlholmPolett   
 Askeröds RFHubertus - Pontus    
 AnnSofie GöranssonCalle   
 Vinslövs RFShogun - okänd    
 Emelie MårtenssonMarynja   
 LaholmsortenTamburin - Rockad    
 Petra ErlandssonFrancois   
 Älleköpinge RFInforman 6 - Synefon    
 Lisa HolmerDomino   
 Röinge RidklubbGaribaldi - Früehling    
 Brian McCullaghCosta MB   
 Kullabygdens RFLandlord - Cor de la Bryere    
 Magnus WingeCurious   
 Skedala RKCastor - Golfstrom II    
 Maria NilssonCortess   
 Fjälkestads RKCortez - Vivaldi    
 Marie KristianssonDiamond Chessmine   
 Halmstads FKChess - King of Diamonds    
 Sofie CallmerTriple It   
 Hässleholms HSFNamaqualand - Diaglyphard    
 Sara HessboPirat Loca   
 Gärds RFPentagon - Windwurf    
 Isabelle BillsteinLufsen   
 Skepparslövs RFOkänd    
 Alexandra QuickNieburg   
 Hässleholms HSF     
 Henrik RosenkvistBriselle Ts   
 RingsjöortenBriar - Brabant    
 Ida LäggeGlories Aylin   
 Halmstads FK     
 Sara PetterssonDonnadine   
 Björbäcks RFDonnerfly - Napoleon    
 Emelie BergströmPebbles   
 Helsingborgs FRK     
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Ridhäst Avd. B Preliminär
90 anmälda, 60 startande, 15 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Ylva TevellRazzia  
 Norra Gotlands RKRobin Z - Krius xx061,98
1Elin SjögrenCardino  
 Sölvesborgs RKCardento - Highligt065,33
1Satu LiukkonenAltona Sara  
 Vinslövs RFLancetto - Liman XX060,94
1Vicky HansenZalmiyac x  
 Vinslövs RFCome Fast xx065,09
1Elin JohnssonKatitza  
 Hässleholms HSFQuite Easy - Cardento062,89
1Reeni SonessonDolcevita  
 Fjälkestads RKCardento - Castello061,50
1Christoffer AdrianssonNon Such  
 Flyinge HSKNon Stop R - Feliciano064,01
1Karolina PihlCaggi Pil  
 Vinslövs RFCaglisotro 931 - Lester 591065,19
1Annette KarlssonOpal Q  
 Ängelholms RFHaydn - Leonardo II066,09
1Ida SvenssonChakira  
 Hässleholms HSFPrestige VDL - Bolero058,27
1Camilla ÖbergQuite Famous  
 Helsingborgs FRKQuite Easy - Maraton058,16
1Emma OdervallNonsens  
 Karlshamns RK 066,57
1Johanna KarlssonCortina  
 Fylleskogs RFPans Kardinal 781 - Stanford 687057,53
1Johanna EklundSkywalker  
 Hässleholms HSFLipton - Labrador062,88
1Samuel SvenssonStirling  
 Fjälkestads RKPlatini VDL - Conte064,69
1Therese RavanderFort  
 Trolleholms RFFavoritas - Pamir070,53
1Emma JönssonGrace Z  
 Glimma RFGuidam - Quidam de revel068,56
1Elin SjögrenCaravelle MG  
 Sölvesborgs RKCardento - Irco Mena063,52
1Malin JosefssonAmbi  
 Fjälkestads RKQuite Easy - Stanford062,29
1Camilla ÖbergFreija  
 Helsingborgs FRKPans Kardinal 781 - Okänd065,73
1Ylva TevellNotre Dame IV  
 Norra Gotlands RKIrco Mena - Cardento059,53
1Charlotte WallinMelka  
 Munka Ljungby RKFeliciano - Maximus060,65
1Anneli Sjöholm BergströmNikita  
 Gärds RFPrestige VDL - National Zenith xx056,08
1Emellie LinneussonLudwina II  
 RK Styringe StallOmer Du Forbot - Ekstein052,00
1Martina GustafssonCorrect  
 Vinslövs RFCortus - Opius066,57
1Vicky HansenMajor P  
 Vinslövs RFBriar 899 - Maraton 600057,96
1Tommy SteenHigh Lander  
 Helsingborgs FRK 061,62
1Elin JohnssonEzzi SH  
 Hässleholms HSFEverest - Robin Z060,32
1Malin JosefssonOlympic Star  
 Fjälkestads RK 060,92
1Satu LiukkonenNocturne Sara  
 Vinslövs RF 060,75
 
31Jill AnderssonCaprento M  
 Karlshamns RKCardento - Ramiro Z171,13
31Ivan VasevBliss Spelä  
 Åsbo RFAcacio - Lemon171,75
33Linn BenlowBiscaya  
 Kristianstad RSMaistic - Brabant459,12
33Camilla ÖbergDionysos  
 Helsingborgs FRK 462,42
33Jörgen LarssonFlorence  
 Helsingborgs FRKFeliciano - Santa´s Sleigh xx461,69
33Anni ChristensenSpeedy Train  
 Råby RidklubbInformant - Domynsky455,01
33Sandra PalmQuinncy Fire S  
 Ljungby RKQuite Easy - Landlord463,41
33Matilda HofvendahlAthos  
 Åsbo PonnyklubbAquilino - Robin Z457,19
33Marielle RedingeErb-de la Fie  
 Gärds RFQuite Easy - Stanford460,31
33Sofia HolmbergFast And Furious  
 Vinslövs RFJust 4 You - Curacao xx459,62
33Cecilia SvenssonIrco Mega  
 Gärds RFIrco Mena 763 - Mowgli 637470,94
33Jörgen LarssonKa-Ching  
 Helsingborgs FRKLipton - Good Future460,45
33Ylva TevellRoeland  
 Norra Gotlands RKRobin Z - Krius xx461,60
33Elin SjögrenCardo  
 Sölvesborgs RKCardento - Steinbeck465,66
45Ida NilssonQuite Damaskus  
   856,06
45Emma OdervallMedina  
 Karlshamns RK 864,10
45Maja BergmanCalinka  
 Trolleholms RFLe Mans - Maximus868,80
45Ida OlssonDiarco  
 Hässleholms HSF 863,12
45Monika SchallerSchnäcke  
 Vinslövs RFUskudar des Malaise - Alpen Fürst867,67
45Hanna ForsbergIrco Mint  
 Ljungby RKIrco Mena - Sorba863,66
45Karin SvenssonAxells Marquis  
 Tingsryds RR&KKMackay - Tissot863,65
45Astrid AntonssonSpirit Of Love  
 Flyinge HSKQuite Easy - Caletto I884,51
45Matilda StigssonNew Penny  
 Fjälkestads RKTop-Boot xx - Billion xx864,89
54Martina GustafssonCamelot  
 Vinslövs RFCortus 920 - Magritte 7801075,57
55Jenna SvenssonGoldy  
 Karlshamns RKGolden Deister - Itaxerxes1264,51
56Terese LarssonCount Sollero  
 Östra Göinge RF 1478,19
57Malin JosefssonAppolonia  
 Fjälkestads RKRagazzo - Good Future2780,87
58Satu LiukkonenHaiti  
 Vinslövs RF 28100,32
59Sara WidmarkTitan  
 Helsingborgs FRKEpson - Imperator38108,87
60Camilla ÖbergQuite A Star Tb  
 Helsingborgs FRKSan Quintero xx 999 - Lambert 589Ute. 
 Annette LantzAl a Divina  
 Trolleholms RFDardel - Epson  
 AnnSofie GöranssonEnrico  
 Vinslövs RFLipton - Trombon  
 Karoline JohanssonSmilla  
 LaholmsortenCagancho - Urbino  
 Linn BenlowFire Fly  
 Kristianstad RSStanford - Ragtime Band xx  
 Christina LundinIrmeline  
 RK Styringe StallIrco Mena - Acapulco Gold  
 Linn SkottValieta  
 Kristianstads RKPaddox  
 Emma OlssonBrave Harte  
 RK Styringe StallLeuthen I - Imperator  
 Karolina SalomonssonRocardo  
 Vinslövs RF   
 Camilla SjöqvistLiberty Marco SN  
 Karlshamns RKLast Liberty - Irco Marco  
 Martina AnderssonSpecial Snaps  
 Hässleholms HSFCardento - Spring Fever xx  
 Therese JensenEndless Magic  
 Halmstads FKBourbon 947 - Ahorn  
 Sabina JohanssonCorint  
 Vinslövs RFCardento - Utrillo  
 Emma WeiterWilliam  
 Hässleholms HSFPomme Royal - Stanford  
 Jon Espen KagnesQvinzie  
 Gärds RFQvite Easy - Hils Doble**  
 Jörgen LarssonAngela Basset  
 Helsingborgs FRKLipton - Marramas  
 Karolina KarlssonQuilo  
 Ljungby RKQuite Easy - Castello  
 Jonatan SvanströmSamirca  
 Vinslövs RFIrco Mena - Cardento  
 Jessica OhlinPhuria  
 Gärds RFStanford 687 - Cortus 920  
 Cattis OlofssonCruella De Ville  
 Åkerbo R&KSConcetto - Ramires  
 Caroline GranhallJooyce  
 Karlshamns RKLooping - Strong Statement xx  
 Malin KarlbergUmethist  
 Bjäre RFOptimist - Amethist  
 Hanna BergRS Mini Me  
 Vinslövs RFNicke - Racot  
 Mathilda BergTopflight  
 Vinslövs RFPriolo - Gone West  
 Josef SvanströmCampari  
 Vinslövs RFCagliostro - Pontus  
 Andrea TörnkvistArmanjack  
 Björbäcks RFQuite Easy - Glacial xx  
 Julia DanielssonCalle  
 Hässleholms HSF   
 Emma PrahlStarlight Simon  
 Frosta RFSir Caletto - Imperator  
 Karoline JohanssonEasy Dor  
 LaholmsortenQuite Easy - Okänd  
 Tobias BranningCapone  
 Röinge RidklubbGuido  
 Malin GabrielssonMarichello  
 Vellinge HSFCardento - Maraton  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. Två faser A:0/A:0 Ridhäst Avd. A Preliminär
57 anmälda, 47 startande, 12 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa AuneFamous Grouse   
 Helsingborgs FRKTurban Rose SF050,24020,88
2Matilda StigssonKalinka   
 Fjälkestads RKRambo 910 - Kaliber 574064,72022,89
3Helena LundgrenNova   
 Dalby RFBellini - Utrillo059,52024,58
4Rebecca ArnessonKarpe Diem   
 Älmhult LinnebygdenLandlord - Underworld xx055,10024,72
5Fia RüdénLautrec   
 Helsingborgs FRKElectro - Krocket055,54025,19
6Annika JohanssonOlivia   
 Munka Ljungby RK 054,29025,24
7Emilie SellmanAlpens Bumerang   
 Askeröds RFAlpen Fürst - Zorro Hannover058,26025,38
8Emelie BergströmMoliere   
 Helsingborgs FRKMajim G - Voltaire051,42025,49
9Caroline NilssonOllies Prince of Wales   
 Östra Göinge RFGlansevin Gadabout RW 80 - Magini 695055,19025,57
10Carolina DulowMiss Chanell   
 Kullabygdens RFCortez - Aragon xx049,46025,98
11Cynthia BrennemanOsira I   
 Vinslövs RFClaudio's son - Coriano058,64027,57
12Sanna AsklundCalidas   
 Björbäcks RFCaletto III - Lavallo059,29027,68
 
13Johanna LydahlBella   
 Vinslövs RF 059,27028,50
14Sofie OlofssonMiss Nicole   
 Gärds RFLabrador - Bordeaux060,25028,63
15Gun HillburDon Diego   
 Hässleholms HSFDe la Gardie - Excall068,72028,98
16Maria WullrichCarlssonExakt 48   
 Älmhult Linnebygden 061,05029,16
17Sara NilssonTini Top   
 Vinslövs RF 061,12029,36
18Sofie CallmerTriple It   
 Hässleholms HSFNamaqualand - Diaglyphard053,16029,53
19Annie PetterssonQuax 12   
 Hässleholms HSFQuilot - Simply053,70422,34
20Hannah PermerupStrega   
 RingsjöortenAngard - Asterix053,96430,39
21Emelie BergströmPebbles   
 Helsingborgs FRK 049,79431,52
22Maria NilssonCortess   
 Fjälkestads RKCortez - Vivaldi061,90436,79
23Linn EvertssonBögelys No Question   
 Hässleholms HSFContinue - Limelight062,681048,72
24Monika SchallerSchnäcke   
 Vinslövs RFUskudar des Malaise - Alpen Fürst063,71Utg. 
25Veronica KronvallDario Campoetto   
 Röinge Ridklubbinformant058,95  
26Caroline DahlZalmiack   
 Östra Göinge RFSack - Indus449,18  
27Martina KarlssonGoldfire II   
 Östra Göinge RFGolfstrom II - Sonnenstrahl453,82  
28Lina KristenssonOphera   
 Frosta RFOpius - Herkules453,91  
29Minna SlotthedenBillicane   
 Caprifolens VKBellini - Rebell Fortuna xx456,07  
30Lina KristenssonGlen Andrews   
 Frosta RFCaerwent - Atlantic Boy457,30  
31Angelica BjerleTracey   
 Perstorps KRKCortus - Svenör xx457,79  
32Fanny JonssonWilma   
 Älmhult LinnebygdenLevantos II - Jaguar458,19  
33Villemo WibergPandora   
 Troentorps RKAngard - Ceylon460,36  
34Save SchröderLahoobah   
 Helsingborgs FRKAl Badr - In Fijar460,54  
35Isabelle BillsteinLufsen   
 Skepparslövs RFOkänd461,64  
36Lisa HolmerDomino   
 Röinge RidklubbGaribaldi - Früehling461,96  
37Sofia LorénExotica   
 Ängelholms RFAlmondo - Good Future466,24  
38Linn BenlowJocke   
 Kristianstad RSWalör - Brabant466,43  
39Henrik RosenkvistBriselle Ts   
 RingsjöortenBriar - Brabant469,91  
40Gabriella GustafssonDaikiri   
 Willands RF 780,73  
41Daniella WennströmBeloni E   
 Björbäcks RFBellini - Irco Marco1254,91  
42Sophie LjunggrenBatman   
 Willands RFKillian - Othello1263,74  
43Lina LozellEgon   
 Hässleholms HSF 2189,67  
44Agnes JohanssonO`Neill   
 Vinslövs RF 2190,32  
45Jessica AnderssonLanzelotta   
 Ljungby RK Utg.   
45Jenny RedboAkylles   
   Ute.   
45Sara NilssonEaster Kellar   
 Vinslövs RF Ute.   
 Hannah PermerupCorona   
 RingsjöortenD-Day - Asterix    
 Karin MöllerströmGitano Z   
 Ängelholms RFGottwald - Goldschatz    
 Minna SlotthedenRosecane   
 Caprifolens VKTurban Rose - Rebell Fortuna xx    
 Marie KristianssonDiamond Chessmine   
 Halmstads FKChess - King of Diamonds    
 Jill AnderssonGrand Matte   
 Karlshamns RKGrandsudan - Gibraltar    
 Ida LäggeGlories Aylin   
 Halmstads FK     
 Caroline EnokssonPenthouse   
 Fjälkestads RKPentagon - Robin Z    
 Anna EspgårdWanda   
 Askeröds RFExcall - Monaco    
 Sara PetterssonDonnadine   
 Björbäcks RFDonnerfly - Napoleon    
 Elisabeth CarlholmPolett   
 Askeröds RFHubertus - Pontus    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. A Ridhäst Avd. B Preliminär
77 anmälda, 61 startande, 16 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Bengt Tillgren
Hoppdomare: Marita Lindberg
Banbyggare: Ronnie Lundh
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Camilla ÖbergDionysos  
 Helsingborgs FRK 060,49
1Malin JosefssonAppolonia  
 Fjälkestads RKRagazzo - Good Future057,43
1Ylva TevellRoeland  
 Norra Gotlands RKRobin Z - Krius xx061,97
1Jörgen LarssonAngela Basset  
 Helsingborgs FRKLipton - Marramas059,76
1Monika SchallerSir Lancelot  
 Vinslövs RFLandor S - Amant064,80
1Vicky HansenZalmiyac x  
 Vinslövs RFCome Fast xx060,26
1Karolina PihlDundee Pil  
 Vinslövs RFCagliostro - Nebraska065,09
1Emma OdervallNonsens  
 Karlshamns RK 050,43
1Jörgen LarssonFlorence  
 Helsingborgs FRKFeliciano - Santa´s Sleigh xx057,72
1Karolina SalomonssonRocardo  
 Vinslövs RF 057,79
1Christoffer AdrianssonNon Such  
 Flyinge HSKNon Stop R - Feliciano061,45
1Alexandra BillsteinTotal Fire  
 Skepparslövs RFmurano - pilot057,64
1Jeanette SvenssonArrogatio  
 Frosta RFAlmeto Z - Ivigtut061,04
1Josef SvanströmCampari  
 Vinslövs RFCagliostro - Pontus060,56
1Marielle RedingeErb-de la Fie  
 Gärds RFQuite Easy - Stanford057,18
1Mathilda BergTopflight  
 Vinslövs RFPriolo - Gone West065,67
1Elin JohnssonKatitza  
 Hässleholms HSFQuite Easy - Cardento064,41
1Ylva TevellNotre Dame IV  
 Norra Gotlands RKIrco Mena - Cardento058,98
1Malin JosefssonAmbi  
 Fjälkestads RKQuite Easy - Stanford060,49
1Martina AnderssonSpecial Snaps  
 Hässleholms HSFCardento - Spring Fever xx062,37
1Karin SvenssonAxells Marquis  
 Tingsryds RR&KKMackay - Tissot063,66
1Sofia HolmbergFast And Furious  
 Vinslövs RFJust 4 You - Curacao xx056,30
1Jonatan SvanströmSamirca  
 Vinslövs RFIrco Mena - Cardento058,15
1Emma OdervallMedina  
 Karlshamns RK 062,92
1Emma LarssonCasper  
 Willands RFcardento - robin z057,62
1Matilda StigssonNew Penny  
 Fjälkestads RKTop-Boot xx - Billion xx066,58
1Annika PerssonCaffe  
 Mörrums RF 066,63
1Caroline GranhallJooyce  
 Karlshamns RKLooping - Strong Statement xx059,53
1Jörgen LarssonKa-Ching  
 Helsingborgs FRKLipton - Good Future061,43
1Ylva TevellRazzia  
 Norra Gotlands RKRobin Z - Krius xx061,25
 
31Johanna KarlssonCortina  
 Fylleskogs RFPans Kardinal 781 - Stanford 687454,97
31Lina BengtssonKakkukk Marci  
 Ödåkra RSCharisma II - Telstar xx460,62
31Gun HillburSockeroo  
 Hässleholms HSFSzkopul462,97
31Sabina JohanssonCorint  
 Vinslövs RFCardento - Utrillo457,48
31Cattis OlofssonCruella De Ville  
 Åkerbo R&KSConcetto - Ramires470,42
31Jill AnderssonCaprento M  
 Karlshamns RKCardento - Ramiro Z470,46
31Isabelle BillsteinGameboy  
 Skepparslövs RFemigrant464,02
31Anni ChristensenSpeedy Train  
 Råby RidklubbInformant - Domynsky459,73
31Matilda HofvendahlAthos  
 Åsbo PonnyklubbAquilino - Robin Z458,60
31Ida SvenssonChakira  
 Hässleholms HSFPrestige VDL - Bolero458,88
31Hanna ForsbergIrco Mint  
 Ljungby RKIrco Mena - Sorba464,40
31Jon Espen KagnesQvinzie  
 Gärds RFQvite Easy - Hils Doble**460,26
31Emma JönssonGrace Z  
 Glimma RFGuidam - Quidam de revel466,00
31Annika PerssonCliph  
 Mörrums RF 461,11
31Emma OlssonBrave Harte  
 RK Styringe StallLeuthen I - Imperator461,27
31Linn BenlowBiscaya  
 Kristianstad RSMaistic - Brabant458,78
31Monika SchallerRoddy QT  
 Vinslövs RFNon Stop R - Robin Z467,55
31Vicky HansenMajor P  
 Vinslövs RFBriar 899 - Maraton 600459,28
49Terese EngquistCambello  
 Vinslövs RFSkäcken678,12
50Ida NilssonQuite Damaskus  
   861,33
50Asen JordanovRonja  
 Akka RidklubbAbanos - Ralme Z859,11
50Malin JosefssonOlympic Star  
 Fjälkestads RK 869,53
53Camilla ÖbergQuite A Star Tb  
 Helsingborgs FRKSan Quintero xx 999 - Lambert 589972,13
54Sara WidmarkTitan  
 Helsingborgs FRKEpson - Imperator1260,28
54Tobias BranningCapone  
 Röinge RidklubbGuido1261,11
56Peter MånssonPapin  
 LaholmsortenPlateni - Utrillo1997,49
57Emma KarlssonBruno  
   Ute. 
57Lina AnderssonGainsborough  
 Willands RFCortez - GanescoUte. 
57Linn SkottValieta  
 Kristianstads RKPaddoxUte. 
57Moa JarlCola Light  
 Vinslövs RFHighlight - Calypso IIUte. 
57Karolina PihlVarenne Pil  
 Vinslövs RFCortus - MagritteUte. 
 Ida ThoreTwiggy Pil  
 Vinslövs RFBiggles 1015 - Homosassa xx 773  
 Cecilia SvenssonLightém  
 Gärds RFHighlight - Ganesco  
 Karolin NordinSamba Nova  
 Gärds RFAir  
 Karoline JohanssonSmilla  
 LaholmsortenCagancho - Urbino  
 Emma PrahlStarlight Simon  
 Frosta RFSir Caletto - Imperator  
 Hanna BergRS Mini Me  
 Vinslövs RFNicke - Racot  
 AnnSofie GöranssonEnrico  
 Vinslövs RFLipton - Trombon  
 Martina GustafssonCamelot  
 Vinslövs RFCortus 920 - Magritte 780  
 Johanna NilssonCammi  
 Kågeröds Lantl.Cardento - Cortez  
 Catarina TorstenssonPhilemón  
 Fjälkestads RKUskudar des Malais - Romantiker  
 Linn BenlowFire Fly  
 Kristianstad RSStanford - Ragtime Band xx  
 Annika PerssonRonja  
 Mörrums RF   
 Julia DanielssonCalle  
 Hässleholms HSF   
 Sari FarajallahIor  
 Vinslövs RFBold Irish - Robin Z  
 Christina LundinIrmeline  
 RK Styringe StallIrco Mena - Acapulco Gold  
 Karolina KarlssonQuilo  
 Ljungby RKQuite Easy - Castello  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport