Hässleholms HSF 2009-02-07 - 2009-02-08
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-02-08 kl. 17:42
Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Saga SöderquistMidnight Dancer   
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs Peng044,88032,82
2Amanda EmanuelssonHembys One Moore   
 Snapphanarnas RFMiclas Activ - Skogs Max047,54036,41
3Anna SigesgårdFillikakis III   
 Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW046,22037,24
 
4Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder   
 Staffanstorps RSFThunderball IRE - Ardravinna Andy IRE044,53435,26
5Nathalie KristianssonGrace   
 Kristianstads RKOkänd046,141952,10
6Emelie NielsenForever Reunited   
 Helsingborgs FRKokänd - okänd444,47  
7Saga SöderquistFlying Dragon   
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - Dito445,43  
8Julia WestergrenCarlos   
 Kalmar HästspHSK 452,52  
9Klara Liden KiralyHinders Earl Grey   
 Ängelholms RFPaddock Camargue - Möllegaards Mr Swing King844,78  
10Petronella BengtssonDixie   
 Åsbo PonnyklubbOkändUte.   
10Filippa AnderssonHazelberg´s Mystic   
 Hässleholms HSFMarits Mistique - RustyUte.   
10Petronella BengtssonÄngsgårdens Karl   
 Åsbo PonnyklubbVernons Veuve Clicquot - Vernons Pepping TomUtg.   
 Julia FredholmLaloubets Mini Me   
 Helsingborgs FRKÉlaloubet de Floury    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt A bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lisa EliassonHattrick Jim   
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo045,51032,87
2Stephie WatsonPoetic Joyce   
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus045,27036,90
3Amanda ÅkessonFlamman   
 Hässleholms HSFOkänd047,18037,16
4Anna HillburComet   
 Hässleholms HSFOkänd049,75037,33
5Linnea LeganderPoetic Bianca   
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd049,05037,60
6Julia GsonAshfield Again   
 Ängelholms RFOkänd - Okänd045,55039,26
 
7Linnea ErikssonTipperary   
 Tingsryds RR&KKOkänd044,12040,62
8Amanda EmanuelssonKefas   
 Snapphanarnas RFTrojkans Rosario047,52438,04
9Lina EkenbergQuantum Laga   
 Ljungby RKOkänd049,10439,03
10Thomasine MattssonFrieda   
 Ängelholms RFOkänd445,19  
11Sara NilssonLady Atheene   
 Östra Göinge RFokänd447,58  
12Elisabeth HjelmHighlander   
 Lindelunda SRKOkänd - Okänd449,16  
13Ellinor Eke-GöranssonRoman   
 Ängelholms RFOkänd765,61  
14Agnes StolthSparkling Girl   
 Hermanstorps K&RKOkänd843,04  
15Frida WallinÅstratorps Magnum   
 LaholmsortenGentleman - Xandino845,33  
16Ellinor Eke-GöranssonMustafo   
 Ängelholms RFOkänd849,28  
17Marika BrorssonPepita   
 Helsingborgs FRKLurifax Stavsdal855,40  
18Line AndresenRamona   
 Hässleholms HSFRolökke Swallow - Champo oxUte.   
18Evelina JörgenssonHjertrud   
 DagstorpsortenRolökke Swallow - National ZenithUte.   
18Caroline JägenstedtLady Surprice   
 Hässleholms HSFLas VegasUte.   
18Stephie WatsonAmaretto   
 LaholmsortenAlcazar N - MagnumUte.   
18Ronja StenhöösPaddington   
 Hässleholms HSFOkändUte.   
 Johanna EkelundAttyrory Speedy   
 Helsingborgs FRKOkänd    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Felicia OttossonDebora vd Kempenhoeve  
 Snapphanarnas RFUtabor van´t Gestel - Darco043,99
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Saga SöderquistFlying Dragon  
 Vetlandaortens RFKulltorps Yrrol - Dito5438,96
2Emilia SjövikCrowns Dream Boy  
 Karlskrona LyckåA Little Boy - Exalted4956,47
 
3Julia LindströmAlfatima  
 Frosta RFTim - Wärnanäs Sigill1840,66
4Ebba ErikssonAmadeus  
 Eriksmåla RKGoofy - Billy BoyUte. 
4Petronella BengtssonDixie  
 Åsbo PonnyklubbOkändUte. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori C Avd. A
23 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Saga SöderquistMidnight Dancer  
 Vetlandaortens RFDito RW 75 - Wärnanäs Peng5439,01
2Emelie NielsenForever Reunited  
 Helsingborgs FRKokänd - okänd5444,57
3Agnes SkarelidET Clew Bay Thunder  
 Staffanstorps RSFThunderball IRE - Ardravinna Andy IRE5445,93
4Julia WestergrenCarlos  
 Kalmar HästspHSK 5446,06
5Petronella BengtssonÄngsgårdens Karl  
 Åsbo PonnyklubbVernons Veuve Clicquot - Vernons Pepping Tom5447,67
6Olivia CowzerClonea Gladiator  
 Snapphanarnas RFOkänd5449,61
 
7Nathalie KristianssonGrace  
 Kristianstads RKOkänd5043,05
8Elle NilssonDJ Zirco  
 Snapphanarnas RFDirco Hästak - Hellekis Timjan4956,09
9Julia KnutssonKilgarve Lad  
 Öresunds HSKOkänd4842,99
10Amanda EmanuelssonHembys One Moore  
 Snapphanarnas RFMiclas Activ - Skogs Max4553,42
11Olivia MunkbergLa Tene  
 Helsingborgs FRKOkänd3447,69
12Jacob Ling-VannerusMunsboro Destiny  
 Ranarps RKOkänd1846,40
13Anna SigesgårdFillikakis III  
 Fjälkestads RKErnford Jester RWR - Ekelunds Bingo RW1847,24
14Elle NilssonLittle Highnees  
 Snapphanarnas RFOkänd1245,38
15Amanda ErikssonMelanie  
 Eriksmåla RKFredriksbergs Dizney RNF - Ekelunds Bingo RW865,12
16Filippa AnderssonHazelberg´s Mystic  
 Hässleholms HSFMarits Mistique - Rusty661,53
17Klara Liden KiralyHinders Earl Grey  
 Ängelholms RFPaddock Camargue - Möllegaards Mr Swing King256,72
18Johanna DyrbergDaylight  
 Hästhagens RFDijon S - Till the ChampUte. 
18Hanna ThulinSon of a Star  
 Fjälkestads RKCaneol x - Son of a Gun xxUte. 
18Matilda AnderssonMarlies  
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeve´s Denny DannyUte. 
18Julia WestergrenEverest Fire Fly  
 Kalmar HästspHSKSulaatik´s Fireball - Frisian Forest Marco PoloUte. 
 Julia FredholmLaloubets Mini Me  
 Helsingborgs FRKÉlaloubet de Floury  
 Linnea BenjaminssonSolitude  
 Ljungby RKWarandes Prins RP - Solerno ox  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A
46 anmälda, 40 startande, 10 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Tiffany Ling-VannerusViander Littleton  
 Ranarps RKVivaldi - Durello5439,76
2Sara NilssonLady Atheene  
 Östra Göinge RFokänd5445,03
3Stephie WatsonPoetic Joyce  
 LaholmsortenPoetic Justice - Värnbergs Neptunus5445,23
4Linnea LeganderPoetic Bianca  
 Långasjö HSKPoetic Justice - Okänd5447,03
5Amanda ÅkessonMunsboro Supreme  
 Hässleholms HSFOkänd5147,20
6Yvonne Neu-JönssonCoppenaght Tuva Bay  
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd5047,50
7Caroline JägenstedtLady Surprice  
 Hässleholms HSFLas Vegas4843,12
8Thomasine MattssonFrieda  
 Ängelholms RFOkänd4853,10
9Lisa EliassonHattrick Jim  
 Snapphanarnas RFValentino - Carlo4860,59
10Johanna NilssonKilbarry Spotty  
 Frosta RFOkänd4749,40
 
11Lina EkenbergQuantum Laga  
 Ljungby RKOkänd4548,22
12Julia GsonAshfield Again  
 Ängelholms RFOkänd - Okänd4550,71
13Isabella SörensenNordlicht  
 Ljunits-Herrestads RTop Nordpol - Nordstrom4555,93
14Ida NilssonMunsboro Big Maggie  
 Hässleholms HSFOkänd4367,84
15Frida WallinÅstratorps Magnum  
 LaholmsortenGentleman - Xandino4147,58
16Amanda ÅkessonFlamman  
 Hässleholms HSFOkänd4157,34
17Ronja LindahlGuilty Girl  
 Snapphanarnas RFAbbeyleix Apollo - Kesberoy ox4166,92
18Ida KjellerIndiana  
 RK Styringe StallOkänd4059,37
19Ida KjellerLaois Blaze  
 RK Styringe StallOkänd3949,64
20Ellinor Eke-GöranssonMustafo  
 Ängelholms RFOkänd3753,26
21Johanna EkelundAttyrory Tina  
 Helsingborgs FRKOkänd3661,45
22Felicia SvenssonCappagh More  
 Mörrums RFOkänd3456,36
23Marika BrorssonPepita  
 Helsingborgs FRKLurifax Stavsdal2954,99
24Agnes StolthSparkling Girl  
 Hermanstorps K&RKOkänd2650,22
25Amanda EmanuelssonKefas  
 Snapphanarnas RFTrojkans Rosario1849,96
26Ronja LindahlET Almeria  
 Snapphanarnas RFWestside Fred1851,23
26Hanna JeppssonGolden Promise  
 Mörrums RFPythagoras - Cognac1851,23
28Felicia OttossonSurprise  
 Snapphanarnas RFOkänd1252,87
29Josefin JohanssonDebbie 50  
 Hästhagens RFOkänd752,14
30Emma TrulssonMc Menamins Pinto  
 Kullabygdens RFOkändUte. 
30Ronja StenhöösPaddington  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
30Sara RitzmanBeethoven  
 Helsingborgs FRKDitoUte. 
30Viktoria ÅkermoBillie The Kid  
 Hästhagens RFBillion xx - WilmorenceUte. 
30Julia BrorssonSimply Red Alert  
 Tingsryds RR&KKOkändUte. 
30Linnea ErikssonTipperary  
 Tingsryds RR&KKOkändUte. 
30Anna HillburComet  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
30Frida SödergrenBlue Bird  
 Snapphanarnas RFOkändUte. 
30Stephie WatsonAmaretto  
 LaholmsortenAlcazar N - MagnumUte. 
30Matilda EnebergBenjamin  
 Hässleholms HSFOkändUte. 
30Ellinor Eke-GöranssonRoman  
 Ängelholms RFOkändUte. 
 Amanda ErikssonTequila Sunrise  
 Eriksmåla RKPascal 656 - Diamant 463  
 Johanna EkelundAttyrory Speedy  
 Helsingborgs FRKOkänd  
 Louise ÅkermanHolger  
 Helsingborgs FRKFellow - Corall-Li  
 Joanna CarlssonFollow Me  
 Kullabygdens RFOkänd  
 Jonna HybeliusOldehuis Dandelion  
 Växjö RidklubbSulaatik´s Benji - Oosterbroek Sergio  
 Felicia ThuressonSunset Shadow  
 Kalmar HästspHSKWester Aikemas Norbert - Wingrove Minkino  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia LindströmAlfatima   
 Frosta RFTim - Wärnanäs Sigill044,22022,45
2Hanna ElofssonSörbys Ramona RNF 2205   
 Snapphanarnas RFLunna Lyckans Tacado - Silverlea Top Hat045,96024,39
 
3Ebba ErikssonAmadeus   
 Eriksmåla RKGoofy - Billy Boy051,62029,34
4Emilia SjövikCrowns Dream Boy   
 Karlskrona LyckåA Little Boy - Exalted046,79427,19
5Hanna ElofssonZita   
 Snapphanarnas RFDito - Fagerås Eros456,10  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Elle NilssonDJ Zirco   
 Snapphanarnas RFDirco Hästak - Hellekis Timjan041,84024,48
2Julia WestergrenEverest Fire Fly   
 Kalmar HästspHSKSulaatik´s Fireball - Frisian Forest Marco Polo042,82025,77
3Olivia CowzerClonea Gladiator   
 Snapphanarnas RFOkänd040,67027,64
4Julia KnutssonKilgarve Lad   
 Öresunds HSKOkänd040,41422,84
 
5Olivia MunkbergLa Tene   
 Helsingborgs FRKOkänd041,86423,78
6Jacob Ling-VannerusMunsboro Destiny   
 Ranarps RKOkänd040,63425,33
7Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd047,90428,16
8Elle NilssonLittle Highnees   
 Snapphanarnas RFOkänd456,67  
9Amanda ErikssonMelanie   
 Eriksmåla RKFredriksbergs Dizney RNF - Ekelunds Bingo RW846,08  
10Amanda GustafssonGerda   
 Gärds RFOkänd852,43  
11Matilda AnderssonMarlies   
 Ranarps RKDiogenes Kay - Brummerhoeve´s Denny Danny855,90  
12Hanna ThulinSon of a Star   
 Fjälkestads RKCaneol x - Son of a Gun xx962,91  
13Johanna DyrbergDaylight   
 Hästhagens RFDijon S - Till the ChampUte.   
13Joanna CarlssonBoogie Woogie   
 Kullabygdens RFOkändUte.   
13Frida SödergrenValkenier   
 Snapphanarnas RFOosting Edison - Orchard Limb-LooperUte.   
13Linnea BenjaminssonSolitude   
 Ljungby RKWarandes Prins RP - Solerno oxUte.   
 Janice JaudiktNabuccos Altos   
 Karlskrona LyckåNucari - Hondsrug Raspoetin    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lisa SibbessonÅstratorps Marsala  
 Älmhult LinnebygdenRodlease Dancing Gold RNF 132 - Stackarps Dayton RNF 137458,12
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
33 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Line AndresenRamona   
 Hässleholms HSFRolökke Swallow - Champo ox044,55023,77
2Evelina JörgenssonHjertrud   
 DagstorpsortenRolökke Swallow - National Zenith045,00026,78
3Johanna NilssonKilbarry Spotty   
 Frosta RFOkänd041,68029,39
4Tiffany Ling-VannerusViander Littleton   
 Ranarps RKVivaldi - Durello041,15422,34
5Ida KjellerIndiana   
 RK Styringe StallOkänd038,30426,13
6Ronja LindahlGuilty Girl   
 Snapphanarnas RFAbbeyleix Apollo - Kesberoy ox043,23429,37
7Louise ÅkermanHolger   
 Helsingborgs FRKFellow - Corall-Li041,18429,72
 
8Amanda ÅkessonMunsboro Supreme   
 Hässleholms HSFOkänd042,51430,63
9Julia BrorssonSimply Red Alert   
 Tingsryds RR&KKOkänd042,94834,21
10Ida KjellerLaois Blaze   
 RK Styringe StallOkänd039,99Ute. 
11Matilda EnebergBenjamin   
 Hässleholms HSFOkänd442,21  
12Matilda LeemanCigar   
 LaholmsortenOkänd - Okänd442,45  
13Emma TrulssonMc Menamins Pinto   
 Kullabygdens RFOkänd444,59  
14Hanna JeppssonGolden Promise   
 Mörrums RFPythagoras - Cognac444,72  
15Isabella SörensenNordlicht   
 Ljunits-Herrestads RTop Nordpol - Nordstrom447,22  
16Frida SödergrenBlue Bird   
 Snapphanarnas RFOkänd448,09  
17Felicia OttossonSurprise   
 Snapphanarnas RFOkänd448,38  
18Amanda ErikssonTequila Sunrise   
 Eriksmåla RKPascal 656 - Diamant 463457,95  
19Yvonne Neu-JönssonCoppenaght Tuva Bay   
 Ljunits-Herrestads ROkänd - Okänd458,31  
20Josefin JohanssonDebbie 50   
 Hästhagens RFOkänd843,55  
21Ida NilssonMunsboro Big Maggie   
 Hässleholms HSFOkänd963,93  
22Viktoria ÅkermoBillie The Kid   
 Hästhagens RFBillion xx - Wilmorence1484,65  
23Ronja LindahlET Almeria   
 Snapphanarnas RFWestside Fred1642,91  
24Felicia SvenssonCappagh More   
 Mörrums RFOkänd1649,32  
25Filippa AnderssonNora   
 Hässleholms HSFFaram - Persian Path´s xxUte.   
25Sara RitzmanBeethoven   
 Helsingborgs FRKDitoUte.   
25Ronja StenhöösShirley mac Laine   
 Hässleholms HSFOkändUte.   
25Joanna CarlssonFollow Me   
 Kullabygdens RFOkändUte.   
 Amanda AnderssonHeidi   
 Röinge RidklubbPommac RC - Corall-Li RC    
 Elisabeth HjelmHighlander   
 Lindelunda SRKOkänd - Okänd    
 Felix MalmborgPetter   
 Halmstads FK     
 Jonna HybeliusOldehuis Dandelion   
 Växjö RidklubbSulaatik´s Benji - Oosterbroek Sergio    
 Felicia ThuressonSunset Shadow   
 Kalmar HästspHSKWester Aikemas Norbert - Wingrove Minkino    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
5 anmälda, 2 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Karin Johnsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Felicia OttossonDebora vd Kempenhoeve  
 Snapphanarnas RFUtabor van´t Gestel - Darco047,54
2Isabella SörensenZapata  
 Ljunits-Herrestads RVeronas Bo-Gi RP - Kastor RNF443,61
 Johanna EkelundAttyrory Tina  
 Helsingborgs FRKOkänd  
 Felix MalmborgCarlo H  
 Halmstads FK   
 Felix MalmborgMalmoro  
 Halmstads FK   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Julia LindströmAlfatima   
 Frosta RFTim - Wärnanäs Sigill041,93024,58
2Hanna ThulinGutten II   
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R046,72026,17
3Vilma PeterssonJasmini   
 Ranarps RKGlansevin Gadabout - okänd042,68029,53
4Fanny GötessonKulltorps Batman   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Wärnanäs Peng042,43030,14
5Ebba CollinBusen Boy   
 Hässleholms HSFOkänd040,73030,31
 
6Nathalie BossonCherry Boy   
 Halmstads FKMr Charm - Breccles Minstrel Boy042,09030,68
7Maja TjernellHembys Little Mitch   
 Röinge Ridklubb 044,34147,07
8Tom SvitzerKajsa Kavat   
 Åsbo PonnyklubbOkänd038,44430,68
9Ester Lidén KiralyIrish Celebrity   
 Ängelholms RFOkänd041,81Ute. 
10Frida AhlbergTrippan   
 Klippans RKokänd - okänd440,54  
11Beatrice MagnussonZebulan   
 Ljungby RKWindy Boy - Egil443,00  
12Fanny LundvallMunsboro Pineapple   
 Ljungby RKOkänd444,10  
13Erik AndraeyOlivia   
 Karlshamns RKokänd - okänd445,37  
14Olivia MagnussonTinker Bells Rose   
 Frosta RFOkänd452,30  
15Nelly BengtssonOllies Challenger   
 Klippans RKGlansevin Gadabout RW - Surprise RWRUte.   
15Klara Liden KiralyUlrik   
 Ängelholms RFokänd - okändUtg.   
15Linda Svensson KrupkeDahlåkras Fagott   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Mr CharmUte.   
15Josefine LindströmKaprifol   
 Frosta RFMr. Charm RW - Fagerås Eros RWUte.   
 Ellen OscarssonLaban   
 Olofströms RKDito - Mr Snowdoon    
 Therese BjörkmanDanegore   
 Åsbo PonnyklubbOkänd    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
24 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Rebecka RaneboOh, What a Champ   
 Hässleholms HSFZytrus ox - Ghadif ox040,44025,89
2Maja StigssonCellavie   
 Kristianstads RK 043,54026,90
3Ida GustavssonLisas Choice   
 Mörrums RFOkänd - Okänd044,22029,69
4Desiree MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald041,09031,79
5Lotta PerssonEmil   
 Gärds RFokänd - okänd044,43032,73
6Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd046,19036,43
 
7Nelly CarlssonHembys Okinawa   
 Hässleholms HSFBellamonte RNF - Miclas Activ RNF046,88040,83
8Caroline ElgemarkJumping Flach Jack   
 Österlens RFOkänd041,31432,47
9Olivia MagnussonBernadette   
 Frosta RFKompass Marco040,15437,21
10Isabella Sörensenvalencia   
 Ljunits-Herrestads Rvermont - dito047,00Utg. 
11Nathalie KristianssonWindy Boy   
 Kristianstads RKOkänd441,46  
12Lotta PerssonBaileys   
 Gärds RF 442,51  
13Hanna GustafssonObelix   
 Ljunits-Herrestads ROkänd444,01  
14Julia LindströmFleur III   
 Frosta RFBonafide RW 83 - Örnäs Sun boy RW 27445,73  
15Emma MalmstenPepsey   
 Willands RFFredriksbergs Dizney RNF457,82  
16Amanda SvenssonMuriel   
 Osbyortens RFOosterbroek Sergio - Dukes Forest Oberon567,78  
17Matilda NilssonAnyway   
 Willands RFOkänd843,00  
18Frida HagströmHigh Chaparral st   
 Ljunits-Herrestads RSuspisious Mischhief861,97  
19Sara ÅkessonCasper   
 RingsjöortenÖranäs Attila1240,38  
20Elin CarlssonKalthus Hia Hia   
 Hässleholms HSFVermont RP - Brunte 2201261,16  
21Natalie PetersonTopas   
 Åsbo Ponnyklubbokänd1575,63  
22Amanda GustafssonGerda   
 Gärds RFokänd - okändUte.   
22Nellie ChristensonLady Diana III   
 Åsbo PonnyklubbFredriksbergs Esa - LobsangUte.   
 Filip MöllergrenLittle Rock   
 Kullabygdens RFBostorps Bravad RW - Streak xx    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Isabella Sörensenelectron  
 Ljunits-Herrestads Rleuns elegantUte. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
34 anmälda, 33 startande, 9 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Anna LöfgrenRebeka Hens   
 Karlshamns RKLandetto - Lanugraf041,34031,42
2Matilda JönssonAny Pimiento   
 Gärds RFOkänd040,79032,27
3Mimmi SvenssonPalette   
 R&KS Sporrenokänd - okänd039,62033,04
4Anna ChristenssonRaths Peggy Sue   
 Sölvesborgs RKOkänd042,16033,28
5Emil KjellCarozita   
 Kristianstads RKDito RW - Okänd045,02035,54
6Denise SångeSir Bo-Gi M3   
 Åstorpsortens RFVeronas Bo-Gi - Carneol x045,91038,76
7Nathalie JohanssonRattle and Hum   
 Långasjö HSKOkänd043,79040,84
8Victoria GsonRoys Revenge   
 Ängelholms RFOkänd048,37041,68
9Caroline ThuressonSilver Thread   
 Österlens RKMonashanstowns Freed040,04432,73
 
10Ida NilssonMunsboro Big Maggie   
 Hässleholms HSFOkänd043,76433,22
11Marcus SvenssonFrosty   
 Österlens RFOkänd043,46435,18
12Therese LybergSun Boy   
 Harplinge RKÅstratorps Mowitz RNF043,48435,40
13Cornelia EdefellStreams Power   
 Helsingborgs FRKOkänd046,90437,27
14Maja StigssonHighland Spirit   
 Kristianstads RKOkänd048,26831,28
15Ronja StenhöösShirley mac Laine   
 Hässleholms HSFOkänd050,922387,15
16Ida GustavssonPoetics Peggy   
 Mörrums RFPoetic Justice RC 81443,07  
17Maja StigssonMiconela   
 Kristianstads RKBona-Fide RW - Caracas443,45  
18Aleksandra LundsbergLiscoyle West   
 Röinge Ridklubb 443,89  
19Isabella BjörkmanKyra   
 Åsbo PonnyklubbKing Kadanz - Juravel448,17  
20Robin KjellIdyllens Kaki   
 Kristianstads RKJolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNF460,64  
21Julia AhlstedtSweet as Candy   
 Vinslövs RFIdeholmens Matador - Estral844,57  
22Louise BodinWilma   
 R&KS Sporren 850,36  
23Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen   
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth Sion854,51  
24Filippa AnderssonNora   
 Hässleholms HSFFaram - Persian Path´s xx2376,54  
25Amanda JohanssonHayley   
 Östra Göinge RFOkänd2497,79  
26Hannah GreseMeskma   
 Frosta RFOkändUte.   
26Linnea LydènAlly Mc Coist   
 Österlens RFJuno Rory - Finney MasterUte.   
26Amanda PetersdotterNeptune's Dancer   
 Hässleholms HSFHagens O'Chief RC 68 - Värnbergs NeptunusUte.   
26Rebecca SahlénMunsboro Hanafin   
 Karlskrona LyckåOkändUte.   
26Minna RomellHugin   
 Skepparslövs RFErykhuldaUte.   
26Caroline MalmstenCalippo Dream   
 Willands RFRölökke Swallow - Fredriksbergs DizneyUte.   
26Cecilia LarssonElektors Oliver   
 Värnamobygdens RFAshfield Cathal Crobdhearg - Finney MasterUte.   
26Amanda LindahlIrmis Dancing Queen   
 Gärds RFLofty Roderic RC - Brantshammar KorakUte.   
 Maria HjalmarssonBjörkets F Fanessa   
 Snapphanarnas RFSolid RWD 10 - Cippyn Red Crusander    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 2 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Louise BodinSB Sea Breeze  
 R&KS SporrenLotus RP131 - Tammerfors xx043,40
1Wilma LundvallMidnight  
 Ljungby RKLord Alberth - okänd048,11
 Adela JohanssonRock Star  
 Östra Göinge RFOkänd - Okänd  
 Line AndresenIdyllens Optic  
 Hässleholms HSFSörbys Lotus - Jolly Roger  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
33 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Klara Liden KiralyUlrik   
 Ängelholms RFokänd - okänd032,92018,02
2Tom SvitzerKajsa Kavat   
 Åsbo PonnyklubbOkänd027,08019,13
3Ester Lidén KiralyIrish Celebrity   
 Ängelholms RFOkänd033,21020,47
4Hanna ThulinGutten II   
 Fjälkestads RKJutard - Clipper J:R034,57020,77
5Nathalie BossonCherry Boy   
 Halmstads FKMr Charm - Breccles Minstrel Boy032,51021,61
6Josefine LindströmKaprifol   
 Frosta RFMr. Charm RW - Fagerås Eros RW033,71021,67
7Astrid NilssonBrodals Mandy   
 Åsbo PonnyklubbMolstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW029,22022,12
8Cecilia FantenbergDolly IV   
 Snapphanarnas RFEkelunds Jim - Fagerås Eros033,02022,61
 
9Therese BjörkmanDanegore   
 Åsbo PonnyklubbOkänd033,93023,32
10Frida AhlbergTrippan   
 Klippans RKokänd - okänd032,32023,55
11Vilma PeterssonJasmini   
 Ranarps RKGlansevin Gadabout - okänd035,91024,59
12Linda Svensson KrupkeDahlåkras Fagott   
 Råby RidklubbPaddock Camargue - Mr Charm040,33024,75
13Paula EdvinssonMio   
 Frosta RFCoed Coch Targed - Busy Bucato035,61025,17
14Beatrice MagnussonZebulan   
 Ljungby RKWindy Boy - Egil034,00028,44
15Linnea BengtssonRocky   
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd031,54028,52
16Cajsa JohanssonMientje   
 Klippans RK 032,24030,51
17Jessika LindströmBjerregårds Oktan 99   
 Frosta RFCennen Schubert - Downland Goldleaf031,15421,47
18Erik AndraeyOlivia   
 Karlshamns RKokänd - okänd034,80544,31
19Linnea NilssonHembys Little Mitch   
 Röinge Ridklubb 035,71Ute. 
20Linnéa AnderssonCemanuel   
 Mörrums RFOkänd436,07  
21Fanny LundvallMunsboro Pineapple   
 Ljungby RKOkänd443,79  
22Olivia MagnussonTinker Bells Rose   
 Frosta RFOkänd444,40  
23Maja JohanssonChamott   
 DagstorpsortenGlanswine Gadabout - Upplands Bronze444,99  
24Joanna SjöbergFlorence Nightingale   
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy RW 45 - Ekelunds Anjo RW 30857,17  
25Elin HannottSimba   
 Gärds RFOkänd1263,12  
26Amilia BladhMister Someone   
 Östra Göinge RF 1368,63  
27Rebecca PaulssonIrish Liberty   
 Ranarps RKOkänd - OkändUte.   
27Alice KvistTornado   
 Vinslövs RFOkändUte.   
27Victoria JönssonBellamie Brown   
 Sölvesborgs RKDawn of Spring RNFUte.   
 Ellen OscarssonBlixten   
 Olofströms RKOkänd    
 Josefine WinqvistHiiman   
 Hässleholms HSFPrimus 306 - Brunte 220    
 Emma Wass/olssonFurir   
 Gärds RFCoed Coch Targed RW - Ekelunds Bingo RW    
 Ellen OscarssonLaban   
 Olofströms RKDito - Mr Snowdoon    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Pontus SöderlindhLanners Cinnamon  
 Fjälkestads RK 034,04
1Erik AndraeySnuttefilten  
 Karlshamns RKJuping517 - Kanel442032,24
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
40 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Olivia MagnussonSmedhults Bianca   
 Frosta RFDart Light - Merrie Master028,77020,71
2Sofie WeberAngels Mad Max   
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw Brandy036,64021,92
3Rebecka RaneboOh, What a Champ   
 Hässleholms HSFZytrus ox - Ghadif ox031,06022,03
4Olivia MagnussonBernadette   
 Frosta RFKompass Marco029,59022,18
5Caroline ElgemarkJumping Flach Jack   
 Österlens RFOkänd031,43022,29
6Nathalie KristianssonWindy Boy   
 Kristianstads RKOkänd036,44023,05
7Linnéa AnderssonCaramello PC   
 Mörrums RFWärnanäs Peng - Paddock Camargue031,61023,68
8Ida GustavssonLisas Choice   
 Mörrums RFOkänd - Okänd038,01024,60
9Jonatan OlssonRubin   
 Ranarps RKGlansevin Gadabout032,50025,58
10Natalie PetersonTopas   
 Åsbo Ponnyklubbokänd037,09026,12
 
11Elin CarlssonKalthus Hia Hia   
 Hässleholms HSFVermont RP - Brunte 220033,79026,30
12Lotta PerssonBaileys   
 Gärds RF 033,51026,40
13Sara ÅkessonCasper   
 RingsjöortenÖranäs Attila029,47026,53
14Nellie ChristensonLady Diana III   
 Åsbo PonnyklubbFredriksbergs Esa - Lobsang037,50026,65
15Amanda GustafssonGerda   
 Gärds RFokänd - okänd031,78027,11
16Emilia LandgrenRaphael Emm   
 Sösdalaortens LVallrum Objekt - Okänd033,53027,70
17Felicia CronholmWhite Beautyful Star   
 Hässleholms HSFOkänd - Okänd036,29028,59
18Matilda NilssonAnyway   
 Willands RFOkänd033,38029,38
19Frida HagströmHigh Chaparral st   
 Ljunits-Herrestads RSuspisious Mischhief033,97029,64
20Emmy PerssonOh, so Cute   
 Snapphanarnas RFTrefaes Brenin Du - Gigant B 82033,76029,88
21Sofie JohanssonKarlsfälts Don Quiote   
 Rydebäcks RFWärnanäs Peng - C.C Targed033,77031,65
22Cornelia SommerFranske   
 Östra Göinge RFOkänd037,13035,06
23Julia LindströmFleur III   
 Frosta RFBonafide RW 83 - Örnäs Sun boy RW 27034,32421,24
24Maja StigssonCellavie   
 Kristianstads RK 031,41434,40
25Lotta PerssonEmil   
 Gärds RFokänd - okänd035,84437,93
26Desiree MagnussonBostorp Basun   
 Ljungby RKWärnanäs Peng - Anglian Gerald034,84439,79
27Felicia LagerkvistCourier Boy   
 Ljungby RKOkänd434,21  
28Ronja BergsjöSweet Rocky   
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd436,02  
29Isabella Sörensenvalencia   
 Ljunits-Herrestads Rvermont - dito437,56  
30Emma MalmstenPepsey   
 Willands RFFredriksbergs Dizney RNF442,60  
31Nelly CarlssonHembys Okinawa   
 Hässleholms HSFBellamonte RNF - Miclas Activ RNF443,83  
32Josefin KautskySkorpan Lejonhjärta   
 Sölvesborgs RKRubin II450,39  
33Amanda SvenssonMuriel   
 Osbyortens RFOosterbroek Sergio - Dukes Forest Oberon455,20  
34Emilia TiedemannRush   
 Gärds RF 1236,21  
35Melinda HillströmBuster   
 Troentorps RKOkänd - Okänd1260,15  
36Maja BlomquistChira   
 Hässleholms HSFÖxenholms Marble Jr - Värnbergs Neptunus1264,44  
37Filip MöllergrenLittle Rock   
 Kullabygdens RFBostorps Bravad RW - Streak xxUtg.   
37Hanna GustafssonObelix   
 Ljunits-Herrestads ROkändUte.   
37Sofie WeberBonito   
 Örestads RSBolero - Opal B 70Ute.   
 Johanna ForsellHumlan   
 Röinge RidklubbPommac RC 44    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Tom SvitzerDesert Star  
 Åsbo PonnyklubbBroomells Desert Darkness - Fendth032,94
1Kajsa Augustssonnanka  
 Björbäcks RF 040,29
1Linnea KarlssonLe Maffia  
 Hässleholms HSFLe Matsjo039,16
1Caroline ElgemarkJumping Flach Jackie  
 Österlens RFSmokie033,77
 
5Disa OttossonHemliz  
 Röinge RidklubbPommac RC 44 - Shirley´s Thunderbell RC 65444,30
5Isabella Sörensenelectron  
 Ljunits-Herrestads Rleuns elegant437,36
5Fanny GötessonBagheera  
 Råby RidklubbVerona's Bo-gi RP 134 - Lofty Roderic RC 74434,29
8Frida AhlbergEnegårdens Palomma  
 Klippans RKokänd - okändUtg. 
8Idun WahlgrenÅstratorps Marsala  
 Älmhult LinnebygdenRodlease Dancing Gold RNF 132 - Stackarps Dayton RNF 137Ute. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
59 anmälda, 57 startande, 15 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Maja StigssonMiconela   
 Kristianstads RKBona-Fide RW - Caracas032,74019,81
2Jesper ThuressonMontage Rapsody   
 Österlens RKMintage xx - Meadow Mint xx035,15022,86
3Rebecka RaneboSilvester   
 Hässleholms HSFSilvertorps Robin - Principal Boy030,01023,11
4Amanda JohanssonHayley   
 Östra Göinge RFOkänd032,72023,41
5Louise BodinWilma   
 R&KS Sporren 036,00024,10
6Nathalie JohanssonRattle and Hum   
 Långasjö HSKOkänd032,68026,42
7Johanna BlomqvistSjödalens Magnolia   
 Hässleholms HSFJuno Rory - Lambay Boy033,03027,06
8Mimmi SvenssonPalette   
 R&KS Sporrenokänd - okänd034,82027,25
9Marcus SvenssonFrosty   
 Österlens RFOkänd031,21027,38
10Anna ChristenssonRaths Peggy Sue   
 Sölvesborgs RKOkänd030,98027,49
11Therese LybergSun Boy   
 Harplinge RKÅstratorps Mowitz RNF034,29029,52
12Sara Svensson KrupkePaard VG 20   
 Råby Ridklubb 032,17030,47
13Denise SångeSir Bo-Gi M3   
 Åstorpsortens RFVeronas Bo-Gi - Carneol x043,55034,17
14Maja StigssonHighland Spirit   
 Kristianstads RKOkänd033,76423,45
15Ronja StenhöösOdwyn Lady Olwen   
 Hässleholms HSFGlanteifi Boneddwr - Dimbeth Sion038,79437,60
 
16Victoria GsonRoys Revenge   
 Ängelholms RFOkänd037,29440,12
17Veronica BitzekisSurprice   
 Röinge Ridklubb 037,06544,91
18Julia AhlstedtSweet as Candy   
 Vinslövs RFIdeholmens Matador - Estral031,42828,50
19Matilda JönssonAny Pimiento   
 Gärds RFOkänd032,42Ute. 
20Anna LöfgrenRebeka Hens   
 Karlshamns RKLandetto - Lanugraf432,93  
21Elisabeth HjelmHighlander   
 Lindelunda SRKOkänd - Okänd433,68  
22Linnea LydènAlly Mc Coist   
 Österlens RFJuno Rory - Finney Master433,96  
23Ida GustavssonPoetics Peggy   
 Mörrums RFPoetic Justice RC 81433,98  
24Cecilia LeemanPoetic Superman   
 Laholmsorten 434,35  
25Lovisa GöranssonStorm Dancer   
 Hässleholms HSFNorth Big Boy - Colonel Austin434,50  
26Emil KjellCarozita   
 Kristianstads RKDito RW - Okänd435,96  
27Minna RomellHugin   
 Skepparslövs RFErykhulda435,98  
28Isabella BjörkmanKyra   
 Åsbo PonnyklubbKing Kadanz - Juravel436,21  
29Cecilia LarssonElektors Oliver   
 Värnamobygdens RFAshfield Cathal Crobdhearg - Finney Master437,97  
30Patricia EliassonNickolina   
 Björbäcks RFVerona´s Bo-Gi RP 134 - Silverlea Top Hat RNF 107438,24  
31Veronica OlssonNickodemus   
 Röinge RidklubbNestor - Midas439,41  
32Hannah GreseMeskma   
 Frosta RFOkänd441,93  
33Caroline MalmstenCalippo Dream   
 Willands RFRölökke Swallow - Fredriksbergs Dizney447,15  
34Felicia LagerkvistMr Tjobakka   
 Ljungby RKOkänd447,84  
35Aleksandra LundsbergHeidi   
 Röinge RidklubbPommac RC - Corall-Li RC450,58  
36Linnea MöllerFamous Grouse   
 Willands RFokänd - okänd455,74  
37Ronja StenhöösShirley mac Laine   
 Hässleholms HSFOkänd566,37  
38Nellie SvanelandCasco   
 Östra Göinge RF 830,28  
39Sandra ForsbergSmulans Linus   
 Frosta RFArtist - Kvickman831,52  
40Cornelia EdefellStreams Power   
 Helsingborgs FRKOkänd834,67  
41Alice NilssonSturevallens Tanja   
 Rydebäcks RFLunnalyckans Tacado RNF 126 - Valentin Bell RNF 112838,47  
42Amanda PetersdotterNeptune's Dancer   
 Hässleholms HSFHagens O'Chief RC 68 - Värnbergs Neptunus843,99  
43Adelina LindgrenMunsboro Birgitta   
 Mörrums RFOkänd - Okänd845,35  
44Filippa AnderssonNora   
 Hässleholms HSFFaram - Persian Path´s xx852,79  
45Anna HillburCatapult   
 Hässleholms HSFDa Capo ox - Rusazie ox1260,58  
46Amanda LindahlIrmis Dancing Queen   
 Gärds RFLofty Roderic RC - Brantshammar Korak1263,87  
47Aleksandra LundsbergMarco   
 Röinge Ridklubb 1651,32  
48Emilia RuhrBarrel   
 Sösdalaortens LFronarth Telynor - Nebo Sportsman1658,89  
49Alva Andersdotter PerssonGuns Firecracker   
 Ranarps RKMinotauros - Son of a Gun1888,01  
50Alexandra JohanssonFuture   
 Ljungby RKOkänd2064,77  
51Signe RomellPerpignan   
 Skepparslövs RFLarge Rivers Cleopas - BriljantUte.   
51Robin KjellIdyllens Kaki   
 Kristianstads RKJolly Roger RNF - Deeracres Summertime RNFUte.   
51Rebecca SahlénMunsboro Hanafin   
 Karlskrona LyckåOkändUte.   
51Caroline ThuressonSilver Thread   
 Österlens RKMonashanstowns FreedUte.   
51Joanna SjöbergAmy   
 Fjälkestads RKBright Moon xx - Shimpling Minstrel BoyUte.   
51Felicia ArvidssonGreven   
 Östra Göinge RFokändUte.   
 Natalie NilssonPerfect Image   
 Caprifolens VK     
 Sanna WalterVictovie   
 Willands RFVisconti - Opal B    
 Maria HjalmarssonBjörkets F Fanessa   
 Snapphanarnas RFSolid RWD 10 - Cippyn Red Crusander    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ida WelinGolden Boy  
 Ballingslövs RFPower Boy - okänd041,73
1Ida SamuelssonTrix  
 Willands RF 035,27
1Louise BodinSB Sea Breeze  
 R&KS SporrenLotus RP131 - Tammerfors xx033,88
 
4Wilma LundvallMidnight  
 Ljungby RKLord Alberth - okänd455,79
4Isabella SörensenRubin`s Pride Ma-gic RP159  
 Ljunits-Herrestads RVeronas BoGi RP - Derano B434,19
 Adela JohanssonRock Star  
 Östra Göinge RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B Avd. A
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linnéa AnderssonCemanuel  
 Mörrums RFOkänd045,89
1Maja JohanssonChamott  
 DagstorpsortenGlanswine Gadabout - Upplands Bronze040,48
1Amilia BladhMister Someone  
 Östra Göinge RF 046,48
1Alice KvistTornado  
 Vinslövs RFOkänd041,19
1Paula EdvinssonMio  
 Frosta RFCoed Coch Targed - Busy Bucato039,97
1Cajsa JohanssonMientje  
 Klippans RK 048,88
1Linnea BengtssonRocky  
 Fjälkestads RKOkänd - Okänd038,47
1Astrid NilssonBrodals Mandy  
 Åsbo PonnyklubbMolstabergs Action Man RWM - Mirth Master RW038,43
1Rebecca PaulssonIrish Liberty  
 Ranarps RKOkänd - Okänd047,79
1Cecilia FantenbergDolly IV  
 Snapphanarnas RFEkelunds Jim - Fagerås Eros037,72
1Elin HannottSimba  
 Gärds RFOkänd046,20
1Victoria JönssonBellamie Brown  
 Sölvesborgs RKDawn of Spring RNF036,87
1Jessika LindströmBjerregårds Oktan 99  
 Frosta RFCennen Schubert - Downland Goldleaf036,00
 
14Joanna SjöbergFlorence Nightingale  
 Fjälkestads RKBreccles Minstrel Boy RW 45 - Ekelunds Anjo RW 30666,12
 Emma Wass/olssonFurir  
 Gärds RFCoed Coch Targed RW - Ekelunds Bingo RW  
 Ellen OscarssonBlixten  
 Olofströms RKOkänd  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Erik AndraeySnuttefilten  
 Karlshamns RKJuping517 - Kanel442040,34
2Pontus SöderlindhLanners Cinnamon  
 Fjälkestads RK 561,31
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C Avd. A
17 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sofie WeberBonito  
 Örestads RSBolero - Opal B 70047,85
1Linnea PeterssonRåryds Evita  
 Halmstads FKVernons Peeping Tom - Smedhults Cavat047,47
1Jonatan OlssonRubin  
 Ranarps RKGlansevin Gadabout040,58
1Emmy PerssonOh, so Cute  
 Snapphanarnas RFTrefaes Brenin Du - Gigant B 82040,51
1Cornelia SommerFranske  
 Östra Göinge RFOkänd044,59
1Emilia LandgrenRaphael Emm  
 Sösdalaortens LVallrum Objekt - Okänd043,28
1Sofie JohanssonKarlsfälts Don Quiote  
 Rydebäcks RFWärnanäs Peng - C.C Targed038,08
1Maja BlomquistChira  
 Hässleholms HSFÖxenholms Marble Jr - Värnbergs Neptunus038,60
1Ronja BergsjöSweet Rocky  
 Ljungby RKSweet Demand - Okänd044,00
1Josefin KautskySkorpan Lejonhjärta  
 Sölvesborgs RKRubin II045,68
1Linnéa AnderssonCaramello PC  
 Mörrums RFWärnanäs Peng - Paddock Camargue039,51
1Felicia LagerkvistCourier Boy  
 Ljungby RKOkänd057,59
1Sofie WeberAngels Mad Max  
 Örestads RSMaesymar Brenin Marc - Brynbedw Brandy044,31
 
14Emilia TiedemannRush  
 Gärds RF 442,18
14Lovisa KarltorpMinotara  
 Ranarps RKMinotauros - okänd459,72
14Melinda HillströmBuster  
 Troentorps RKOkänd - Okänd445,69
17Olivia MagnussonSmedhults Bianca  
 Frosta RFDart Light - Merrie Master1257,59
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Kajsa Augustssonnanka  
 Björbäcks RF 044,18
1Tom SvitzerDesert Star  
 Åsbo PonnyklubbBroomells Desert Darkness - Fendth036,38
1Caroline ElgemarkJumping Flach Jackie  
 Österlens RFSmokie040,01
1Disa OttossonHemliz  
 Röinge RidklubbPommac RC 44 - Shirley´s Thunderbell RC 65042,97
1Kristina ElnerKarlsfälts Adriana  
 Hässleholms HSFKarlsfälts Caruso - Glansevin Gadabout048,58
 
6Idun WahlgrenÅstratorps Marsala  
 Älmhult LinnebygdenRodlease Dancing Gold RNF 132 - Stackarps Dayton RNF 137453,83
7Kristina ElnerMoskito  
 Hässleholms HSFVermont RP 133 - The Hale Helios RW 56564,30
8Leona MerkertCrazy  
 Österlens RK Ute. 
8Cassandra IsgrenBeatiful Swim  
 RingsjöortenPower BoyUte. 
8Frida AhlbergEnegårdens Palomma  
 Klippans RKokänd - okändUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D Avd. A
25 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Veronica BitzekisSurprice  
 Röinge Ridklubb 040,14
1Cecilia LeemanPoetic Superman  
 Laholmsorten 042,64
1Elisabeth HjelmHighlander  
 Lindelunda SRKOkänd - Okänd042,60
1Adelina LindgrenMunsboro Birgitta  
 Mörrums RFOkänd - Okänd040,47
1Ida WelinGolden Boy  
 Ballingslövs RFPower Boy - okänd045,47
1Alexandra JohanssonFuture  
 Ljungby RKOkänd040,25
1Felicia LagerkvistMr Tjobakka  
 Ljungby RKOkänd041,59
1Emilia HaraldsonTimberlake  
 Rydebäcks RF 041,98
1Alice NilssonSturevallens Tanja  
 Rydebäcks RFLunnalyckans Tacado RNF 126 - Valentin Bell RNF 112043,74
1Sandra ForsbergSmulans Linus  
 Frosta RFArtist - Kvickman039,13
1Sara Svensson KrupkePaard VG 20  
 Råby Ridklubb 039,84
1Nellie SvanelandCasco  
 Östra Göinge RF 043,03
1Johanna BlomqvistSjödalens Magnolia  
 Hässleholms HSFJuno Rory - Lambay Boy038,95
1Emilia RuhrBarrel  
 Sösdalaortens LFronarth Telynor - Nebo Sportsman044,75
 
15Linnea MöllerFamous Grouse  
 Willands RFokänd - okänd458,55
15Patricia EliassonNickolina  
 Björbäcks RFVerona´s Bo-Gi RP 134 - Silverlea Top Hat RNF 107444,82
15Joanna SjöbergAmy  
 Fjälkestads RKBright Moon xx - Shimpling Minstrel Boy439,18
15Lovisa GöranssonStorm Dancer  
 Hässleholms HSFNorth Big Boy - Colonel Austin443,33
15Felicia ArvidssonGreven  
 Östra Göinge RFokänd459,09
20Alva Andersdotter PerssonGuns Firecracker  
 Ranarps RKMinotauros - Son of a Gun1987,78
21Isabelle HörbergE.T.  
 Åsbo Ponnyklubbokänd - okändUte. 
21Anna HillburCatapult  
 Hässleholms HSFDa Capo ox - Rusazie oxUte. 
 Sanna WalterVictovie  
 Willands RFVisconti - Opal B  
 Kimberly JendelVice Versa  
 Rydebäcks RFOkänd  
 Natalie NilssonPerfect Image  
 Caprifolens VK   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Annika Pihl
Tävlingsledare: Thomas Jägenstedt
Hoppdomare: Ida Olsson
Banbyggare: Fredrik Malm
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ida SamuelssonTrix  
 Willands RF 041,77
1Josefin NilssonMusse Pigg  
 Frosta RF 041,54
1Isabella SörensenRubin`s Pride Ma-gic RP159  
 Ljunits-Herrestads RVeronas BoGi RP - Derano B039,04
 
4Susanne NilssonPépite Chess  
 Åsbo PonnyklubbPower Boy RP112440,35
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport